Wróć na
KW
|

Wielki gest Banksy'ego. Sfinansował łódź ratunkową

69
Podziel się

Uliczny artysta, który znany jest pod pseudonimem jako Banksy, zdecydował się na wielki gest w celu pomocy uchodźcom, którzy podróżują z Afryki Północnej do Europy. To nasza #DziennaDawkaDobregoNewsa.

Wielki gest Banksy'ego. Sfinansował łódź ratunkową
Banksy sfinansował łódź ratunkową (Twitter.com, LouiseMichel)
bDaoJUrV

Różowo-biały jacht wypłynął w tajemnicy, żeby szybciej mógł dotrzeć do łodzi z uchodźcami niż władze portu. Łódź ratunkową nazwano na cześć francuskiej feministki, Louise Michel. Wyruszyła z portu w pobliżu Walencji w Hiszpanii 18 sierpnia. Po 10 dniach znalazła się na środku Morza Śródziemnego.

Banksy sfinansował łódź, która pomaga ratować uchodźców

27 sierpnia załoga łodzi uratowała 89 osób, w tym 14 kobiet i dzieci. Jak podaje "The Guardian", na ten moment Louise Michel szuka bezpiecznego portu w Europie, żeby móc wysadzić pasażerów lub przewieźć ich do europejskiej straży przybrzeżnej. W ten sposób chcą zapewnić im bezpieczeństwo.

bDaoJUrX

Na łodzi ratunkowej widnieje słynna grafika artysty. Z jedną różnicą. Dziewczynka, która trzyma w ręku balonik, ma na sobie kamizelkę ratunkową. Louise Michel pływa pod niemiecką banderą i mierzy 31 metrów. Wcześniej łódź była własnością francuskich organów celnych. Maksymalna prędkość łodzi wynosi 50 km/h.

bDaoJUsd

W 2019 roku Banksy napisał list do Pii Klemp, która jest kapitanem jednego ze statków i zajmuje się działaniami na rzecz praw zwierząt i praw człowieka. W liście napisał, że słyszał o działaniach Klemp i chce jej podarować pieniądze, które zarobił, na zakup nowej łodzi do ratowania imigrantów.

Zobacz także: Stary furgon za 1,5 mln zł? To możliwe, bo ozdobił go Banksy

bDaoJUsy
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(69)
gosc
miesiąc temu
To rozumiem, uratować na morzu i odwieźć skąd wyruszyli.
Nick mój
miesiąc temu
TO jest dobre: 89 osób, w tym 14 kobiet i dzieci. Czyli na 14 kobiet i dzieci przypadało 75 chłopa. Prawdziwi uchodźcy, nie ma co...
Miranda
miesiąc temu
Albo niech pan artysta zabiera uratowanych do siebie, karmi, ubiera , zapewnia pomoc lekarską i dach nad głową, albo niech go razem z nimi odeślą tam, skąd ci uciekinierzy przybyli.
bDaoJUsz
Bambo
miesiąc temu
To co on zrobił to zbrodnia przeciwko ludzkości.
drenaż
miesiąc temu
Czyli Banksy finansuje porzucanie własnych dzieci przez młode byki. I tworzy sieroty i biedę w ich ojczyznach
Najnowsze komentarze (69)
!@#$
4 tyg. temu
No to teraz niech Bansky ich przyjmie do swojego pałacu i płaci im socjal, inaczej to będzie tylko pusty gest pod publikę.
Cena
4 tyg. temu
Wszystkich ocalałych powinni zawieść mu do domu i tam zakwaterowac na min 6 miesięcy
Janeczka
4 tyg. temu
To nie jest dzienna dawka dobrego newsa.
Marysia
4 tyg. temu
Storpedować i posłać na dno,albo odesłać tam,skąd przybyli,ich interesuje bezpieczeństwo ludzi,którzy po postawieniu nogi na europejskim gruncie,stwarzają zagrożenie,a co z bezpieczeństwem Europejczyków?
eojtek
4 tyg. temu
I to jest dobry news?
WieR
4 tyg. temu
Dawka Dobrego Horroru
mlewy
4 tyg. temu
Jaki gest, gest byłby jakby gość ich uratował, przyjął u siebie i zapewnił wikt i opiekę na czas pobytu w UK. Taki gest to jest tylko podrzucenie komuś problemu bardzo humanitarny samarytanin.
m&Y
4 tyg. temu
Gość zajmuje sie nielegalnym szmuglowaniem uchodźców i to ma być dawka dziennego dobrego humoru ???
bDaoJUsr
eeee
4 tyg. temu
to może my zaczniemy tak do USA , Izraela jechać bez dokumentów itp. ciekawe co oni na to ?
anyatsy
4 tyg. temu
jak nie widzę na zdjęciu żadnych kobiet i dzieci tylko same byki w kwiecie wieku, zdrowi dobrze ubrani i wszyscy ze smartfonami !!! :( do roboty w swoim kraju a nie na socjal do europy !!!
Adam
4 tyg. temu
a widzicie na fotce jakiąś dziewczynkę? bo ja samych młodych facetów.
bbb
4 tyg. temu
no i z czego tu się cieszyć
fszsfg
miesiąc temu
Co w tym dobrego jak WIrusa nie możecie ogarnąć. DZIENNA DAWKA DOBREGO!!! BLA BLA BLA!!!!!!!!!!!
Seneka
miesiąc temu
Jakie ratowanie ! To zachęta i pomoc w nielegalnym procederze przemytu ludzi przez mafię ! I w dodatku setki istnień ludzkich na sumieniu !
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić