Burmistrz w rękach CBA. Gdy po niego przyszli, był kompletnie pijany

319

We wtorek CBA zatrzymało siedem osób, w tym Dariusza U. - burmistrza Murowanej Gośliny (woj. wielkopolskie). Jak donosi "Głos Wielkopolski" funkcjonariusze nie mogli od razu przesłuchać burmistrza, gdyż mężczyzna był kompletnie pijany.

Burmistrz w rękach CBA. Gdy po niego przyszli, był kompletnie pijany
Dariusza U. - burmistrz Murowanej Gośliny. (Facebook)

We wtorek, 11 stycznia br. funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego, działając na polecenie Prokuratury Krajowej, zatrzymali siedem osób z Urzędu Gminy i Miasta Murowana Goślina. Wśród zatrzymanych był burmistrz Murowanej Gośliny Dariusz U.

Burmistrz był kompletnie pijany podczas zatrzymania

Jak dowiedział się "Głos Wielkopolski" Dariusza U. nie było w tym czasie w miejscu pracy. Funkcjonariusze CBA udali się więc do jego mieszkania. Śledczy nie mogli jednak przeprowadzić żadnych czynności, ani go przesłuchać, gdyż ten był kompletnie pijany.

W środę, 12 stycznia rano, został doprowadzony do stanu, w którym będzie mógł składać wyjaśnienia przed prokuratorem - informuje "Głos Wielkopolski".

To nie pierwszy raz kiedy o burmistrzu Murowanej Gośliny jest głośno. Stał się znany za sprawą wielu afer. Dwa lata temu do sieci trafiło nagranie, na którym widać burmistrza całującego się z sekretarką. Dariusz U. tłumaczył wówczas, że było to spotkanie prywatne, a relacja ta nie wpływa na sprawowany przez niego urząd.

Kolejna afera dotyczyła nagrania, na którym burmistrz wykonywał gest, jakby wciągał coś nosem ze stołu. Dariusz U. twierdził, że scenka ze spotkania prywatnego, została celowo wyjęta z kontekstu i ktoś robi wszystko, by mu zaszkodzić.

Następnie mieszkańcy zorganizowali referendum, w którym 97 proc. zagłosowało za odwołaniem Dariusza U. z urzędu. Jak się okazało, referendum okazało się nieważne, gdyż frekwencja była zbyt niska. Jak podaje "Fakt" radni na koniec zdecydowali o podwyżce dla burmistrza.

Zobacz także: Rzecznik rządu wzburzony. Tak odpowiedział Tuskowi
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić