Aldona Brauła
Aldona Brauła| 

Władimir Putin wzywa do zakończenia wojny. "To ogromna tragedia"

259

W walkach z siłami Azerbejdżanu w Górskim Karabachu zginęło już kilkunastu Ormian, a ponad 100 zostało rannych. Władimir Putin wezwał obie strony konfliktu do zaprzestania działań wojennych i zapewnił, że Rosja będzie wypełniać swoje zobowiązania.

Władimir Putin wzywa do zakończenia wojny. "To ogromna tragedia"
Władimir Putin wzywa do zaprzestania walk. (Getty Images)

Władimir Putin po raz kolejny wezwał do przerwania działań wojennych w Górskim Karabachu. Doszło tam do walki między siłami Armenii i Azerbejdżanu.

W Rosji żyje około 2 miliony Azerbejdżan i ponad 2 miliony Ormian. Ogromna liczba obywateli Rosji utrzymuje bliskie, przyjacielskie, a nawet rodzinne stosunki z obiema republikami. Śmierć, straty po obu stronach to ogromna tragedia - powiedział Putin.

Jak dotąd w walce zginęło 16 Ormian, a ponad 100 zostało rannych. Prezydent Azerbejdżanu Ilham Alijew powiedział, że "w wyniku bombardowania Armenii są straty wśród azerskich wojsk, jak i ludności cywilnej". Zestrzelono także śmigłowce i zbombardowano kilka ważnych budynków.

Zobacz także: Walki o Górski Karabach. Azerbejdżan publikuje nagranie z ataku
Jeśli chodzi o wypełnianie zobowiązań traktatowych Rosji, to zawsze je wypełnialiśmy. Wypełniamy je teraz i będziemy je wypełniać w przyszłości - dodał Putin.

Prezydent Rosji przypomniał, że Armenia jest członkiem Organizacji Układu o Bezpieczeństwie Zbiorowym OUBZ, a Rosja ma pewne zobowiązania wobec Armenii w ramach traktatu. Dodał, że "stale współpracuje" z premierem Nikolem Paszynianem, a przywódca Armenii nie kwestionuje działań Rosji i jej zobowiązań sojuszniczych. O szybkie rozwiązanie konfliktu apelowali już także Donald Trump i Emmanuel Macron.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić