o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
SSŃ
|

Wojskowe kolumny na polskich drogach. O co chodzi?

104
Podziel się

W przyszłym tygodniu rozpoczną się największe ćwiczenia wojskowe w Polsce Dragon-21. Przygotowania do wielkiego wydarzenia już się rozpoczęły. Przez najbliższe trzy tygodnie na polskich drogach będziemy mogli podziwiać różnorodne wojskowe pojazdy.

Wojskowe kolumny na polskich drogach. O co chodzi?
Na polskich drogach przez trzy tygodnie będziemy mogli spotkać wojskowe kolumny (Twitter, @18 Dywizja Zmechanizowana)
bEsfwzSJ

DRAGON-21 – największe ćwiczenia wojskowe w Polsce

Ćwiczenie taktyczne z wojskami DRAGON-21 potrwa od 2 do 18 czerwca. To największe cykliczne wydarzenie organizowane przez Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych. To także jedno z najważniejszych szkoleń wojskowych przeprowadzanych w tym roku.

bEsfwzSL

Ćwiczenia będą się odbywać na terenie prawie całego kraju. Żołnierze będą się sprawdzać na płaszczyźnie lądowej, morskiej, powietrznej oraz w cyberprzestrzeni, w szerokim spektrum działań prowadzonych na współczesnym polu walki. "Skala i założenia ćwiczenia są odpowiedzią na współczesne zagrożenia" - dowiadujemy się ze strony Wojska Polskiego.

W szkoleniu udział weźmie w sumie 400 polskich żołnierzy i blisko 800 jednostek różnorodnego sprzętu wojskowego. Pierwszoplanowymi ćwiczącymi będą 18. Dywizja Zmechanizowana i 16 Dywizja Zmechanizowana. Dowództwo 18.DZ w ramach szkolenia zostanie poddane certyfikacji.

bEsfwzSR

Wojsko już na polskich drogach

Już w miniony poniedziałek ruszyły pierwsze transporty ze sprzętem 18. DZ. Wojskowe pojazdy będą poruszać się po całej Polsce jeszcze przez najbliższe trzy tygodnie. Na ulicach będzie można je ujrzeć głównie we wschodnich rejonach kraju.

Transport odbywa się w systemie kombinowanym. Część maszyn porusza się drogami publicznymi, pojazdy gąsienicowe natomiast są transportowane do miejsca docelowego koleją. Wojsko zapewnia, że przewozy zostały zsynchronizowane z ruchem cywilnym i nie będą zakłócać pasażerskiego ruchu.

bEsfwzSS

Ruch wojskowych pojazdów kołowych na publicznych drogach będzie odbywał się w kolumnach. Kolumna może składać się z maksymalnie 20 pojazdów. Pierwsza i ostatnia maszyna w szyku będzie oznaczona kolorem pomarańczowym, dla zapewnienia bezpieczeństwa drogowego. Kolumny nie są uprzywilejowane, chyba że będzie im towarzyszył uprzywilejowany pojazd z sygnalizacją świetlną.

bEsfwzST
Zobacz także: Rosja się zbroi. Putin rozmieszcza bombowce w Syrii i rozbudowuje bazy
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEsfwzTm
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(104)
Jackowski
2 miesiące temu
W połowie wakacji będzie 4 fala a później wojna
Polak
2 miesiące temu
Tylko się zbroja i zbroja ciekawe kogo chcą napaść
Polak
2 miesiące temu
Tylko się zbroja i zbroja ciekawe kogo chcą napaść
bEsfwzTn
Henry
2 miesiące temu
Wielkie manewry 400 wojaków .
Toruniak
2 miesiące temu
Łooo matkooo 😱
xxx
2 miesiące temu
a myslalem ze jada na zlomowisko xDDD
Zaciekły
2 miesiące temu
Odkąd odbyłem zasadniczą służbę pseudo wojskową jestem zaciekłym wrogiem tego kraiku, szkodzę mu na wszelkie możliwe sposoby.
Podróż
2 miesiące temu
Już ten stary złom blokuje S3, Jechałem za tym śmierdzącym złomem w piątek z Miedzyzdroi do Wrocławia , pełno tego złomu, a kierowcy wojskowi to nie puszczają na suwak podłe trepy, ile tego złomu jest, szkoda truć środowisko. Może by tak na prąd , to przynajmniej mnie trucizny
Logika PIS
2 miesiące temu
Błaszczak stworzył od podstaw 18 dywizje z istniejących dawno jednostek wojskowych i chwali się że znacząco wzmocnił potencjał obronny kraju....
Krosta
2 miesiące temu
"W przyszłym tygodniu rozpoczną się największe ćwiczenia wojskowe w Polsce Dragon-21. (...) W szkoleniu weźmie udział 400 polskich żołnierzy." Największe ćwiczenia i aż CZTERYSTU ŻOŁNIERZY??? To chyba że trzy kompanie. No, to ¶utin pewnikiem 2e5ra się że strachu ...
dsa
2 miesiące temu
Prezes ma wyjść po gazetę, ale nie powiedział do którego kiosku.
Rzeszów
2 miesiące temu
Ostatnio rozśmieszył mnie widok ochroniarza na bramie jednostki z protezą nogi...starzy schorowani ludzie w Polsce ochraniają koszary. Patologia i wstyd a nie wojsko.
belzebub
2 miesiące temu
Piszą o 400 tak aby Putinka z równowagi nie wykoleić.
bEsfwzTf
Sidney 68
2 miesiące temu
Autor tych wypocin był kiedyś w wojsku ? Raczej nie. Więc pisze co mu się podoba. A wystarczyło wujka Google zapytać i artykuł może by jakiś sensowny wyszedł. 400 żołnierzy i 800 sztuk sprzętu ? Wychodzi na to że liczone są hełmy,maski p.gaz,latarki,buty itp. Żenada kolejny raz :(
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić