Wpadł w furię, gdy zobaczył blokadę na kole. Grożą mu 3 lata więzienia

160

40-latek wybrał się do urzędu, gdyż miał założoną na koło samochodu blokadę. W trakcie pobytu w ratuszu wpadł w furię i zaczął obrażać strażników miejskich, groził im śmiercią, a nawet jednego z nich ugryzł w nogę.

Wpadł w furię, gdy zobaczył blokadę na kole. Grożą mu 3 lata więzienia
40-latek wpadł w furię, gdy zobaczył blokadę na kole. (Policja)

Do pożałowania godnego incydentu doszło w czwartkowy poranek, po tym jak do urzędu w Boguszowi-Gorcach przyszedł 40-latek. Mężczyzna nie krył wściekłości na widok nałożenia na koło jego pojazdu blokady za nieprawidłowe parkowanie.

Boguszowianin od początku zachowywała się agresywnie. W pewnym momencie zaczął znieważać mundurowych wulgaryzmami, grozić im, a podczas prowadzonej przez strażników interwencji naruszył ich nietykalność cielesną, a jednego z nich ugryzł w nogę.

W wyniku całego zajścia na szczęście zaatakowany mężczyzna nie doznał poważnych obrażeń ciała. Sprawca natomiast został obezwładniony.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Szaleńczy "rajd" po Starym Rynku w Chojnicach. Straż Miejska publikuje nagranie

Zaalarmowani o zdarzeniu boguszowscy policjanci niezwłocznie udali się na miejsce i ostatecznie zatrzymali agresywnego mężczyznę na gorącym uczynku popełnienia serii przestępstw.

Obezwładniony przez mundurowych, został ostatecznie przekazany miejscowym policjantom. Mężczyzna trafił do policyjnej izby zatrzymań, a następnie został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty - relacjonuje oficer prasowy Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu, kom. Marcin Świeży

Za znieważenie funkcjonariuszy publicznych, kierowanie w stosunku do nich gróźb karalnych, naruszenie ich nietykalności cielesnej, a także spowodowanie lekkiego uszczerbku na zdrowiu u jednego z nich, 40-latek może trafić za kraty więzienia na 3 lata. O dalszym losie mężczyzny zadecyduje sąd. 40-letni mieszkaniec Boguszowa-Gorców został już objęty dozorem policyjnym.

Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić