Wstrząsające nagranie z ataku na Kapitol. Zadeptali 34-latkę na śmierć

233

W trakcie zamieszek pod waszyngtońskim Kapitolem zginęło łącznie pięć osób. Jedną z nich była 34-latka, stratowana przez wdzierający się do budynku tłum. Tragiczny moment widać na nagraniu, które udostępniła prokuratura.

Wstrząsające nagranie z ataku na Kapitol. Zadeptali 34-latkę na śmierć
Rosanne Boyland w chwili śmierci miała zaledwie 34 lata (US Attorney's Office of The Eastern District of Michigan)

Rosanne Boyland pochodziła ze stanu Georgia. 34-latka zmarła mniej więcej dwie godziny po tym, jak uczestnicy zamieszek stratowali ją na schodach prowadzących do Kapitolu.

34-latk została zadeptana na śmierć

Nagranie, na którym zarejestrowano moment upadku 34-latki, zostało zarejestrowane przez czterech funkcjonariuszy policji.

Boyland nie udała się do Waszyngtonu w pojedynkę. 34-latce towarzyszył Justin Winchell, jej przyjaciel, który próbował chronić ranną kobietę przed nacierającymi zwolennikami Donalda Trumpa.

Pomóżcie jej! Ona umrze! Nie żyje! Potrzebuję pomocy! – wołał do tłumu Justin Winchell.

Osoby wdzierające się do Kapitolu zignorowały jednak prośby o pomoc i dalej napierały. Ostatecznie 34-latkę udało się zabrać ze schodów i przekazać pod opiekę sanitariusza.

Rosanne Boyland zmarła niecałe dwie godziny po wykonaniu nagrania. Jak podał naczelny medyk sądowy z Waszyngtonu, bezpośrednia przyczyna śmierci 34-latki na razie nie została ustalona.

Zobacz także: Zobacz też: Zamieszki w USA w relacji TVP. "Skandaliczne słowa"
Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić