Mateusz Domański
Mateusz Domański| 

Wszędobylski żółty pył. Jak się go pozbyć?

11

Żółty pył osadza się praktycznie wszędzie. Można go dostrzec na szybach, parapetach, ale i samochodach. Skąd bierze się ten osad i jak można go usunąć? Czy jest niebezpieczny dla zdrowia? Rozwiewamy wątpliwości.

Wszędobylski żółty pył. Jak się go pozbyć?
Wszędobylski żółty pył. Jak się go pozbyć? (Pixabay)

Żółty pył jest widoczny na samochodach, oknach czy balkonach. Skąd się bierze? Ten nalot powstaje w wyniku silnego pylenia roślin iglastych. Proces intensywnego pylenia sosen rozpoczął się wraz z początkiem maja. I właśnie od tego momentu Polacy zmagają się z żółtym pyłem.

Ten osad jest przenoszony przez wiatr. U niektórych osób żółty pył może wywołać reakcje zbliżone do alergicznych (m.in. katar, podrażnienie błony śluzowej, a także oczu).

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Pokazał nagranie z zorzą. "Trzęsę się cały z wrażenia"

Generalnie jednak żółty pył nie jest uważany za niebezpieczny. Jego uciążliwość jest natomiast związana przede wszystkim z aspektami higienicznymi i wizualnymi.

Jak usunąć żółty pył?

Żółty pył osiada praktycznie wszędzie. Jak można się go pozbyć? Właściciele aut powinni udać się na myjnię lub samodzielnie umyć auto, pamiętając o tym, by obficie spłukać je wodą.

Warto pamiętać o tym, by nie usuwać pyłu na sucho. Jest to bowiem nieskuteczne.

Do kiedy będziemy borykać się z żółtym pyłem? Szacunki wskazują na to, że będzie się on pojawiać mniej więcej do połowy czerwca.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić