Wszyscy zwrócili na nią uwagę. Tajemnicza kobieta u boku Kim Dzong Una

130

Wygląda na to, że przywódca Korei Północnej Kim Dzong Un w ostatnich tygodniach przyjął do swojego wewnętrznego kręgu nową asystentkę. Wskazuje na to analiza zdjęć i nagrań wideo. Dokładna rola i tożsamość młodej kobiety pozostaje jak na razie nieznana, ale media spekulują, że może to być tajemnicza przyrodnia siostra przywódcy.

Wszyscy zwrócili na nią uwagę. Tajemnicza kobieta u boku Kim Dzong Una
Kim Dzong Un prawdopodobnie ma nową asystentkę (KCNA)

Analitycy zauważyli ostatnio, że w wąskim kręgu Kim Dzong Un pojawiła się zupełnie nowa osoba. Od kilku tygodni podczas publicznych wystąpień w pobliżu przywódcy Korei Północnej niemal każdorazowo można dostrzec młodą kobietę. Nowa asystentka była widziana już czterokrotnie w tym miesiącu, a raz, pod koniec lutego, wręczyła liderowi KRLD teczkę z zapisanym przemówieniem, które następnie wygłosił na dużej imprezie partyjnej.

Eksperci zauważyli także, jak kobieta kręciła się w pobliżu limuzyn, z których Kim korzystał w tym tygodniu, chociaż dostępne nagrania nie zarejestrowały jej bezpośrednio wsiadania lub wysiadania z pojazdów.

Nowa asystentka przywódcy Korei Północnej?

Kobieta wydaje się mieć około 40 lat. Jak na razie nie udało się określić jej danych osobowych, ale portal NK News sugeruje, że może to być przyrodnia siostra Kim Dzong Una, Kim Sol Song, która podobno pozostała aktywna w kierownictwie partii rządzącej "za kulisami".

Niewykluczone, że nowa asystentka pracuje w zespole planowania i organizacji imprez, ponieważ widziano ją, jak spaceruje i stoi z siostrą przywódcy i szefową Departamentu Propagandy i Agitacji Kim Jo Dzong oraz czołową urzędniczką logistyczną partii Hyon Song Wol.

Począwszy od pojawienia się w tym miesiącu, nowa asystentka była widziana z dużą czarną torebką, co sugeruje, że może nosić przedmioty, do których przywódca KRLD musi mieć dostęp przez cały czas. Być może są to urządzenia komunikacyjne i leki - wskazuje NK News.

Tajemnicza przyrodnia siostra Kim Dzong Una

Według Ministerstwa Zjednoczenia działającego w Korei Południowej Kim Dzong Un ma 48-letnią przyrodnią siostrę Kim Sol Song. Jej życie pozostaje owiane tajemnicą, ale niektórzy uciekinierzy z Korei Północnej twierdzą, że pracuje na ważnych stanowiskach w Partia Pracy Korei.

Jeden z dezerterów, No Hui Chang, który podobno pracował jako sekretarz partii w Biurze Doradztwa Budownictwa Zewnętrznego, zidentyfikował zdjęcie Kim Sol Song w południowokoreańskim programie telewizyjnym Moranbong Club w 2018 roku, twierdząc, że widział ją osobiście wiele razy. Obraz rzekomo przedstawia Kim Sol Song stojącą obok Kim Ok, osobistej sekretarki i rzekomej kochanki Kim Dzong Ila, w mauzoleum Kumsusan na nabożeństwie żałobnym Kim Dzong Ila w grudniu 2011 roku.

Zobacz także: 10 lat reżimu Kim Dzong Una. Tak rządzi autorytarny przywódca Korei Północnej
Autor: SSŃ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić