oprac. Anna Piątkowska-Borek| 

Wyniki wyborów. Stanisław Żółtek: z Andrzejem Dudą chętnie bym wódkę wypił

3

Na kogo zagłosuje Stanisław Żółtek w II turze wyborów? Który z kandydatów może liczyć na jego poparcie?

Wyniki wyborów. Stanisław Żółtek: z Andrzejem Dudą chętnie bym wódkę wypił
Na kogo zagłosuje Stanisław Żółtek? (Getty Images)

Kto wygra w II turze wyborów?

Głosowanie w wyborach prezydenckich 28 czerwca nie przyniosło rozstrzygnięcia. Za 2 tygodnie, czyli 12 lipca, Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski - kandydaci, którzy zdobyli najwięcej głosów w I turze wyborów, zmierzą się ponownie, tym razem 1:1. O tym, który z nich wygra w II turze, zadecydują głosy wyborców pozostałych kandydatów.

Stanisław Żółtek ogłosił, kogo poprze w II turze

Stanisław Żółtek, kandydat na Prezydenta RP, według danych PKW z 87,16 proc. obwodów głosowania zdobył 0,3 proc. poparcia. Po zakończonym głosowaniu i pojawieniu się pierwszych sondażowych wyników ogłosił, kogo zamierza poprzeć w II turze wyborów.

Na kogo zagłosuje Stanisław Żółtek w II turze wyborów?

Po ogłoszeniu pierwszych wyników wyborów Stanisław Żółtek, kandydat Kongresu Nowej Prawicy, powiedział, że jeszcze się waha, kogo poprzeć w II turze.

"Andrzeja Dudę najbardziej lubię ze wszystkich kandydatów, bo jest sympatyczny i reprezentacyjny. Ale pan Duda tak naprawdę w tych wyborach nie startuje, więc go nie poprę - mówił Stanisław Żółtek w rozmowie z Onetem, podkreślając jednocześnie, że głos na Dudę, to głos na Kaczyńskiego. - Z panem Dudą chętnie bym wódkę wypił, ale głosować na niego na pewno nie będę" - dodał.

Czy Stanisław Żółtek zagłosuje zatem na Trzaskowskiego? Kandydat Kongresu Nowej Prawicy podkreślił, że poparłby Rafała Trzaskowskiego, gdyby ten wyraził poparcie dla jego postulatów." Jeśli oświadczy, że jest za likwidacją podatków i zmieni swoje podejście do Unii Europejskiej, to wtedy go poprę. Ale raczej tego nie zrobi" - skomentował Stanisław Żółtek.

Zobacz także: Wyniki wyborów 2020. Aleksander Kwaśniewski wylicza powody niezadowalającego wyniku Andrzeja Dudy
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić