oprac. Robert Czykiel| 

Wybory 2020. Debata prezydencka. Andrzej Duda chce wziąć udział

140

Rafał Trzaskowski zaprosił Andrzeja Dudę do debaty przed II turą wyborów. Obecny prezydent odpowiedział kandydatowi Koalicji Obywatelskiej.

Wybory 2020. Debata prezydencka. Andrzej Duda chce wziąć udział
Wybory 2020. Andrzej Duda chce wziąć udział w debacie prezydenckiej (PAP, PAP/Tytus Żmijewski)

Wybory 2020. Debata prezydencka z Andrzejem Dudą

Walka o fotel prezydencki zaczęła się na nowo. W niedzielę najlepszy wynik osiągnął Andrzej Duda, ale nie udało mu się zamknąć sprawy w pierwszym rozdaniu. Potrzebna będzie II tura, w której jego konkurentem będzie Rafał Trzaskowski.

Obaj kandydaci już wznowili kampanię. Trzaskowski jako pierwszy zapowiedział, że jest gotowy wziąć udział w debacie prezydenckiej. W poniedziałek rano odpowiedział mu Duda.

Zawsze byłem otwarty na debaty i nigdy nie miałem z tym problemu. Przecież jestem pierwszym prezydentem urzędującym, który brał udział w dwóch debatach w telewizji publicznej ze wszystkim kontrkandydatami. Ani nie zdecydował się na to kiedyś Aleksander Kwaśniewski, ani Bronisław Komorowski, odmówili obydwaj wzięcia udziału w takiej debacie - przyznał kandydat PiS w programie "Sygnały Dnia" w Programie 1 Polskiego Radia.
Zobacz także: Wyniki wyborów 2020. Aleksander Kwaśniewski wylicza powody niezadowalającego wyniku Andrzeja Dudy

Duda dodał, że najpierw oba sztaby muszą się dogadać ws. szczegółów debaty. Przyznał, że udział w niej wynika z szacunku do wyborców i kandydatów.

Czytaj także:

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić