Karolina Woźniak| 
aktualizacja 

Wybory prezydenckie 2020. Minister zdrowia wyjaśnia zasady podczas głosowania

10

Wybory prezydenckie odbędą się już w tę niedzielę, 28 czerwca. Zostały przesunięte z powodu pandemii koronawirusa. To jednak nie oznacza, że zagrożenia już nie ma. Podczas wyborów będą obowiązywać pewne zasady, które większość juz pewnie zna.

Wybory prezydenckie 2020. Minister zdrowia wyjaśnia zasady podczas głosowania
Łukasz Szumowski opowiadał o zasadach, które będą obowiązywać w lokalach wyborczych podczas wyborów. (Twitter, Aleksander Gadomski @gadomskialek)

Minister Zdrowia Łukasz Szumowski był gościem w Radiowej Trójce. Polityk wypowiadał się na temat zasad, które będą obowiązywać w lokalach wyborczych podczas wyborów prezydenckich.

Wybory prezydenckie 2020. Minister Zdrowia o zasadach podczas głosowania

Lokale wyborcze będą otwarte od 7 do 21. Wyborcy będą musieli stosować się jednak do specjalnych nakazów. Na antenie programu 3. Łukasz Szumowski apelował o przestrzeganie ich.

W lokalach wyborczych obowiązywać będą takie same zasady, jak np. w sklepach. Mowa o zasłanianiu nosa i ust, dezynfekcji rąk tu po wejściu do lokalu i po wyjściu z niego. W samych lokalach będzie mogła przebywać określona liczba osób. Należy równiez pamiętać o zachowaniu odpowiedniej odległości między resztą wyborców.

Stosowania się do nakazów będą pilnować szefowie lokalnych komisji wyborczych. Miejsca, w których będziemy głosować, mają być regularnie dezynfekowane i czyszczone. Dotyczy to także stanowisk do głosowania oraz długopisów.

Zobacz także: Wybory prezydenckie 2020. Sprawdziliśmy wiedzę Polaków o dotychczasowych prezydenturach

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić