o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
A. M.
|

Wybory 2020. Wyniki PKW z 99,97 proc. okręgów

99
Podziel się

12 lipca odbyła się druga tura wyborów prezydenckich. Już tego samego dnia znane były wstępne wyniki z exit poll oraz late poll, które dawały niewielką przewagę obecnie urzędującemu prezydentowi Andrzejowi Dudzie. W poniedziałek rano oficjalne informacje przedstawili członkowie Państwowej Komisji Wyborczej. Brakuje jeszcze 9 protokołów okręgowych komisji wyborczych.

Wybory 2020. Wyniki PKW z 99,97 proc. okręgów
Wybory 2020. Najnowsze dane PKW. Oficjalna konferencja (PAP, Paweł Supernak)
bDSafBkR

12 lipca zaraz po godzinie 21 poznaliśmy wyniki exit poll. Najwięcej głosów otrzymał Andrzej Duda. Przewaga była niewielka. Zdobył zaledwie 0,8 p.p. więcej niż kandydat KO, Rafał Trzaskowski. Zgodnie z najnowszym komunikatem PKW, wynik urzędującego prezydenta wzrósł.

Wbrew doniesieniom medialnym nie ogłosimy oficjalnych wyników głosowania - poinformował w poniedziałek rano szef PKW, Sylwester Marciniak.

PKW podało wyniki cząstkowe. Po otrzymaniu już wszystkich protokołów ostateczny wynik nie powinien jednak znacząco się zmienić.

bDSafBkT

PKW cały czas liczy głosy i wkrótce poznamy ostateczne dane. W poniedziałek rano brakuje jeszcze 9 protokołów okręgowych komisji wyborczych.

Wybory 2020. Wyniki PKW w poniedziałek o godz. 8.00

  • Andrzej Duda - 51,21 proc.
  • Rafał Trzaskowski - 48,79 proc.

Andrzej Duda triumfował już wczoraj. Jego wynik wzrósł do 51,21 proc. na podstawie cząstkowych nieoficjalnych danych. Pochwalił także wysoką frekwencję.

Wygrać wybory prezydenckie przy blisko 70 proc. frekwencji to niebywała wiadomość. Jestem głęboko wzruszony. Dziękuję wszystkim moim rodakom, którzy poszli na wybory. Taka frekwencja wystawia piękne świadectwo naszej demokracji - mówił Andrzej Duda.
bDSafBkZ

Wybory 2020. Kiedy poznamy oficjalny wynik?

Ostateczne wyniki poznamy, gdy wszystkie komisje obwodowe podadzą wyniki Państwowej Komisji Wyborczej. Wtedy przedstawiony zostanie ostateczny komunikat.

Zobacz także: Wyniki wyborów 2020. Aleksander Kwaśniewski chce Kingi Dudy jako negocjatora
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDSafBlu
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(99)
wybory
9 miesięcy temu
No to może jakoś ten kraj przetrwa? Nie roztrzaska się :)
ready
9 miesięcy temu
Wygrała Polska przegrała opcja Niemiecka
Antoni
9 miesięcy temu
Niepodległość danego kraju nie polega li tylko na polityce, ale przede wszystkim na...własnej mocnej gospodarce.Jeśli ten "ktoś" twierdzi że,CPK jest nam niepotrzebny bo jest w...Berlinie,że kanał żeglugowy z Bałtyku na Zalew Wiślany jest niepotrzebny, a wszystko to to gigantomania.To ten "ktoś" lobbuje i działa na rzecz Berlina i Moskwy. A to jest już zdrada kraju. W Niemczech płacz i żałoba, bo szykowali się już na władzę swego namiestnika na Polskę i na stworzenie z Polski GG na wzór tego z lat wojny i okupacji.A tu...ZONK!.
bDSafBlv
tak jest
9 miesięcy temu
Takie podziały są ważne, abyśmy my wyborcy nie zaglądali pod dywan - obojętnie kto rządzi. Najważniejsze rzeczy są przepychane w zupełnie innych ustawach z nazwy. O roszczeniach "starszych i mądrzejszych" żaden kandydat się nawet nie zająknął...
rety
9 miesięcy temu
No i kolejny już raz herr von Tusk wtopił.
Najnowsze komentarze (99)
75+
9 miesięcy temu
Panie prezydencie. dziękuję za 13-tą emeryturę, teraz czekam na 14-kę, bo 13-tka poszła na darmowe leki.
spostrzegaR5
9 miesięcy temu
TO JEST KARA DLA CHRZEŚCIJAN ZA TO, ŻE NIE STRZEGĄ PILNIE SWEJ WIARY I JEST DUŻO SPRZEDAWCZYKÓW. GDYBY BYLI WIERNI, TO BY DO TEGO NIE DOSZŁO.
Polak
9 miesięcy temu
Panie Prezydencie Kwaśniewski Panu już dziękujemy.
darekxy
9 miesięcy temu
Komentarz do Pana o nicku Zerg gula tobie lata że Państwo zapomniało o tobie.Niemasz dzieci nie masz 500+,nie dostajesz 13 emerytury jesteś po 26 roku życia nie masz ulgi podatkowej :)
darek1410
9 miesięcy temu
Nagrania z restauracji Sowa i Przyjaciele za rządów PO uświadamiają nam gdzie Polskę i Polaków miała partia PO ,a teraz mażą o tamtych czasach gdy sprzedawali Polskę politycznie i gospodarczo .
pani Basia
9 miesięcy temu
i tak rządzi prezes
zaRT
9 miesięcy temu
Powinni złożyć protest i zażądać powtórzenia wyborów za granicą. Dziesiątki tysięcy Polaków nie mogło zagłosować przez złą organizację wyborów.
ppl
9 miesięcy temu
No to teraz się zacznie. Kontrole firm, sprawy sądawe itp. Wszytsko żeby odzyskać kasę rozdaną w czasie kampani i załatać powstała dziurę. A danych o stanie Państwa nadal nie ujawnione.
bDSafBln
ak001
9 miesięcy temu
Witamy w średniowieczu i zaścianku Europy. Najbardziej z wyniku głosowania cieszy się Putin.
andy
9 miesięcy temu
teraz będzie zakaz spotkań na ulicach żeby przypadkiem demonstrować nie zaczęli Ci z opozycji oczywiście korona wirus wróci na parę miesięcy
andy
9 miesięcy temu
Wojna domowa jest blisko o bardzo blisko
patologia
9 miesięcy temu
Nic w tym kraju sie nie zmieni. Patusy kupione za 500+ dzieki za rozwalenie kraju
daro
9 miesięcy temu
Duda niech nie zapomina ,że przy tej 70 % frekwencji prawie połowa głosowała przeciw niemy co oznacza ,że z 29 mln uwapnionych do głosowania zagłosowało ponad 20 mln Polaków a połowa z nich czyli 10 mln uprawnionych do głosowania jest jemu przeciwnych a to spora ilość ludzi , jeżeli ten podział jest taki sam w tej puli , która nie zagłosował to przeciw sobie 15 mln Polaków , nie wiem więc czy jest z czego się cieszyć
xxx
9 miesięcy temu
niestety margines społeczny przeważa w tym kraju
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić