o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
A. M.
|

Wybory 2020. Wyniki PKW z 99,97 proc. okręgów

99
Podziel się

12 lipca odbyła się druga tura wyborów prezydenckich. Już tego samego dnia znane były wstępne wyniki z exit poll oraz late poll, które dawały niewielką przewagę obecnie urzędującemu prezydentowi Andrzejowi Dudzie. W poniedziałek rano oficjalne informacje przedstawili członkowie Państwowej Komisji Wyborczej. Brakuje jeszcze 9 protokołów okręgowych komisji wyborczych.

Wybory 2020. Wyniki PKW z 99,97 proc. okręgów
Wybory 2020. Najnowsze dane PKW. Oficjalna konferencja (PAP, Paweł Supernak)
bEDRzkbV

12 lipca zaraz po godzinie 21 poznaliśmy wyniki exit poll. Najwięcej głosów otrzymał Andrzej Duda. Przewaga była niewielka. Zdobył zaledwie 0,8 p.p. więcej niż kandydat KO, Rafał Trzaskowski. Zgodnie z najnowszym komunikatem PKW, wynik urzędującego prezydenta wzrósł.

Wbrew doniesieniom medialnym nie ogłosimy oficjalnych wyników głosowania - poinformował w poniedziałek rano szef PKW, Sylwester Marciniak.

PKW podało wyniki cząstkowe. Po otrzymaniu już wszystkich protokołów ostateczny wynik nie powinien jednak znacząco się zmienić.

bEDRzkbX

PKW cały czas liczy głosy i wkrótce poznamy ostateczne dane. W poniedziałek rano brakuje jeszcze 9 protokołów okręgowych komisji wyborczych.

Wybory 2020. Wyniki PKW w poniedziałek o godz. 8.00

  • Andrzej Duda - 51,21 proc.
  • Rafał Trzaskowski - 48,79 proc.

Andrzej Duda triumfował już wczoraj. Jego wynik wzrósł do 51,21 proc. na podstawie cząstkowych nieoficjalnych danych. Pochwalił także wysoką frekwencję.

Wygrać wybory prezydenckie przy blisko 70 proc. frekwencji to niebywała wiadomość. Jestem głęboko wzruszony. Dziękuję wszystkim moim rodakom, którzy poszli na wybory. Taka frekwencja wystawia piękne świadectwo naszej demokracji - mówił Andrzej Duda.
bEDRzkcd

Wybory 2020. Kiedy poznamy oficjalny wynik?

Ostateczne wyniki poznamy, gdy wszystkie komisje obwodowe podadzą wyniki Państwowej Komisji Wyborczej. Wtedy przedstawiony zostanie ostateczny komunikat.

Zobacz także: Wyniki wyborów 2020. Aleksander Kwaśniewski chce Kingi Dudy jako negocjatora
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEDRzkcy
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(99)
75+
rok temu
Panie prezydencie. dziękuję za 13-tą emeryturę, teraz czekam na 14-kę, bo 13-tka poszła na darmowe leki.
spostrzegaR5
rok temu
TO JEST KARA DLA CHRZEŚCIJAN ZA TO, ŻE NIE STRZEGĄ PILNIE SWEJ WIARY I JEST DUŻO SPRZEDAWCZYKÓW. GDYBY BYLI WIERNI, TO BY DO TEGO NIE DOSZŁO.
Polak
rok temu
Panie Prezydencie Kwaśniewski Panu już dziękujemy.
bEDRzkcz
darekxy
rok temu
Komentarz do Pana o nicku Zerg gula tobie lata że Państwo zapomniało o tobie.Niemasz dzieci nie masz 500+,nie dostajesz 13 emerytury jesteś po 26 roku życia nie masz ulgi podatkowej :)
darek1410
rok temu
Nagrania z restauracji Sowa i Przyjaciele za rządów PO uświadamiają nam gdzie Polskę i Polaków miała partia PO ,a teraz mażą o tamtych czasach gdy sprzedawali Polskę politycznie i gospodarczo .
pani Basia
rok temu
i tak rządzi prezes
zaRT
rok temu
Powinni złożyć protest i zażądać powtórzenia wyborów za granicą. Dziesiątki tysięcy Polaków nie mogło zagłosować przez złą organizację wyborów.
ppl
rok temu
No to teraz się zacznie. Kontrole firm, sprawy sądawe itp. Wszytsko żeby odzyskać kasę rozdaną w czasie kampani i załatać powstała dziurę. A danych o stanie Państwa nadal nie ujawnione.
ak001
rok temu
Witamy w średniowieczu i zaścianku Europy. Najbardziej z wyniku głosowania cieszy się Putin.
andy
rok temu
teraz będzie zakaz spotkań na ulicach żeby przypadkiem demonstrować nie zaczęli Ci z opozycji oczywiście korona wirus wróci na parę miesięcy
andy
rok temu
Wojna domowa jest blisko o bardzo blisko
patologia
rok temu
Nic w tym kraju sie nie zmieni. Patusy kupione za 500+ dzieki za rozwalenie kraju
daro
rok temu
Duda niech nie zapomina ,że przy tej 70 % frekwencji prawie połowa głosowała przeciw niemy co oznacza ,że z 29 mln uwapnionych do głosowania zagłosowało ponad 20 mln Polaków a połowa z nich czyli 10 mln uprawnionych do głosowania jest jemu przeciwnych a to spora ilość ludzi , jeżeli ten podział jest taki sam w tej puli , która nie zagłosował to przeciw sobie 15 mln Polaków , nie wiem więc czy jest z czego się cieszyć
bEDRzkcr
xxx
rok temu
niestety margines społeczny przeważa w tym kraju
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić