o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
A. M.
|

Wybory 2020. Przygotowaniem kart do głosowania zajmuje się prywatna firma

0
Podziel się

W niedzielę pierwsza tura wyborów prezydenckich, które wciąż budzą wiele kontrowersji. Jedną z nich jest zlecenie przygotowania kart wyborczych prywatnej firmie. Drukiem kolejny raz nie zajmie się Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych.

Wybory 2020. Przygotowaniem kart do głosowania zajmuje się prywatna firma
Wybory 2020. Karty wyborcze zostaną pryzgotowane przez spółkę Samindruk (Getty Images, Karol Serewis, SOPA Images)
bDhcqjOt

Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych nie podejmie się wydruku kart wyborczych w nadchodzących wyborach prezydenckich. Zamówienie otrzymała już spółka Samindruk z Brodnicy. Jak informuje Onet, spółka jest kontrolowana przez berlińską firmę Gather Druck und Vertrieb GmbH.

Przygotowaniem kart wyborczych firma zajęła się już poprzednim razem. Wybory początkowo zaplanowane były na 10. maja. Po przesunięciu daty wyborów z powodu pandemii karty o wartości 70 mld złotych, okazały się bezużyteczne, gdyż w wyścigu o fotel prezydencki pojawiły się nowe osoby. Karty nie mogłyby zostać użyte także z powodu nieprawidłowych godzin zwrotu kart oraz oświadczenia o osobistym i tajnym oddaniu głosu.

bDhcqjOv

Nieaktualne pakiety wyborcze są składowane w Łodzi. Jak donosi "Gazeta Wyborcza", to tam przy ul. św. Teresy od Dzieciątka Jezus 105 mieści się magazyn Poczty Polskiej.

#DAJGŁOS - Dlaczego warto pójść na wybory? "Decydujemy o swojej przyszłości"

bDhcqjOW
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(0)
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić