Ewelina Kolecka
Ewelina Kolecka| 
aktualizacja 

Wybory prezydenckie 2020. Małgorzata Kidawa-Błońska rezygnuje

323

Jak podaje RMF FM, Małgorzata Kidawa-Błońska ostatecznie nie będzie kandydowała na stanowisko prezydenta Polski. Decyzja Platformy Obywatelskiej ma zostać oficjalnie ogłoszona na piątkowym zebraniu zarządu partii. Kto prawdopodobnie ją zastąpi?

Koalicja Obywatelska wystawi innego kandydata na wybory prezydenckie 2020
Koalicja Obywatelska wystawi innego kandydata na wybory prezydenckie 2020 (PAP)

Małgorzata Kidawa-Błońska ma zrezygnować ze startu w wyborach prezydenckich. Według RMF FM decyzja o zmianie kandydata została już przesądzona i pozostało formalne ogłoszenie jej publicznie. Ma ono nastąpić podczas zebrania partii w piątek 15 maja.

Wybory prezydenckie 2020 Małgorzata Kidawa-Błońska rezygnuje. Kto ją zastąpi?

Na razie nie ujawniono powodów, dlaczego Platforma Obywatelska zmieniła zdanie w kwestii kandydata. Małgorzatę Kidawę-Błońską prawdopodobnie zastąpi Rafał Trzaskowski, czyli obecny prezydent Warszawy. Po oficjalnym ogłoszeniu decyzji partia ma rozpocząć proces zbierania podpisów za kandydaturą Trzaskowskiego.

Jak tylko zostanie ogłoszona decyzja, ruszy przygotowanie kampanii. Gdy wybory zostaną oficjalnie ogłoszone – wtedy zacznie się zbieranie podpisów – twierdzi źródło RMF FM.

Rafał Trzaskowski miał wyrazić zgodę na start w wyborach prezydenckich 2020. Jak podaje PAP, już wcześniej część polityków Platformy Obywatelskiej miała wyrazić chęć zmiany kandydata.

Zobacz także: Zobacz też: Zmiany w wyborach 2020. Kamil Bortniczuk mówi o panice

Sama Małgorzata Kidawa-Błońska dotychczas zaprzeczała, aby planowała rezygnować. W wywiadzie telewizyjnym, który przeprowadzono z kandydatką we wtorek 12 maja, zapewniała, że jest zajęta planowaniem kampanii i nie zamierza zrzec się kandydatury w wyborach prezydenckich.

Nie zamierzam rezygnować ze startu. [...] Codziennie rozmawiamy, zastanawiamy się jak dalej prowadzić kampanię i jakie działania dalej podjąć, by i Koalicja Obywatelska poprawiła swoje notowania i także, by zatrzymać PiS – powiedziała Małgorzata Kidawa-Błońska w wywiadzie dla TVN 24.

Mają trwać negocjacje kolegów z partii z Małgorzatą Kidawą-Błońską. Politycy starają się przekonać ją, by zgodziła się honorowo ustąpić z wyścigu o fotel głowy państwa. Dzień przed pojawieniem się doniesień o decyzji Platformy Obywatelskiej Kidawa-Błońska umieściła na Twitterze wpis, który zgodnie ze spekulacjami medialnymi odnosi się właśnie do zmiany kandydata Koalicji.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić