o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na

Wybory prezydenckie 2020. Najnowszy sondaż. Andrzej Duda nie wygrałby w pierwszej turze

137
Podziel się

Według najnowszego sondażu, przygotowanego dla "Rzeczpospolitej" przez pracownię IBRIS, Andrzej Duda wciąż stoi na czele wyścigu o fotel prezydencki. Poparcie dla obecnie urzędującego prezydenta nie wystarczyłoby jednak na pokonanie rywali w pierwszej turze.

Wybory prezydenckie 2020. Najnowszy sondaż. Andrzej Duda nie wygrałby w pierwszej turze
(Getty Images)
bDTrcYZN

10 maja miały odbyć się wybory prezydenckie. Choć wciąż nie wiemy, na kiedy rozpisane zostaną nowe wybory, najnowsze sondaże dają prognozy sugerujące, jak może wyglądać układ sił, gdy kandydaci w końcu się zmierzą.

Jak wynika z sondażu Andrzej Duda obecnie mógłby liczyć na 45 proc. poparcia. Wynik znacznie przewyższa poparcie dla pozostałych kandydatów, nie gwarantuje jednak prezydentowi wygranej w pierwszej turze. Kolejna tura mogłaby okazać się większym wyzwaniem dla głowy państwa.

bDTrcYZP

Odsuwanie w czasie daty przeprowadzenia wyborów nie jest korzystne dla Andrzeja Dudy. Spadek poparcia dla urzędującego prezydenta wykazały już poprzednie sondaże.

Zobacz także: Wyborów 10 maja nie będzie. Kto kogo ograł?

Kolejne miejsce w walce o fotel prezydencki zajmuje Szymon Hołownia. To właśnie on mógłby konkurować z Andrzejem Dudą w drugiej turze wyborów prezydenckich. Zgodnie z najnowszym sondażem głos oddałoby na niego 19,2 proc. badanych.

bDTrcYZV

Trzecie miejsce zajmuje Władysław Kosiniak-Kamysz. Obecnie jego poparcie dla przewodniczącego Polskiego Stronnictwa Ludowego kształtuje się na poziomie ok. 17 proc. głosów, przy wzroście o 2 punkty procentowe w stosunku do wcześniejszego sondażu.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDTrcZaq
KOMENTARZE
(137)
Elka
11 miesięcy temu
Ja cieszę sie jeśli faktycznie Duda ma konkurencję i życzę tej konkurencji jak najlepiej. CHetnie widziałabym zmianę prezydenta.
Polak
11 miesięcy temu
Ogólnie jak czytam niektóre komentyy , to aż żal ten nie tamten nie , ogarnijcie sie ludzie !!
NO NIE
11 miesięcy temu
RANY- HOŁOWNIA- FAŁSZYWA ALTERNATYWA SŁUŻB...NIE DAJMY SIĘ ZROBIĆ W KONIA
bDTrcZar
Marian
11 miesięcy temu
Głosowałem ma PiS nie ukrywam tego. Ale prezydentem powinna zostać osoba nie związana z obecnym rządem, która będzie mieć swoje zdanie. Wtedy była by szansa na normalne funkcjonowanie Państwa. Bo po co glosowac na p.Dude skoro on podpisuje to co zwyklynposel mu karze? A przecież Pana K. Nie ma na liście kandydatów
ern
11 miesięcy temu
Dla mnie wystarczy wprowadzić kadencyjność posłów i senatorów, 2 kadencje i do domu, a nie zawód polityk. niech zaczną normalnie pracować a nie tylko bąki zbijają czy to z tej partii czy z innej
Najnowsze komentarze (137)
wolnościowiec
11 miesięcy temu
Ludzie, otworzcie oczy. Jedyny propolski kandydat to Krzysztof Bosak!
First Zięciu
11 miesięcy temu
Pewnie wygra najpiękniejszy (na duszy i na ciele), jak zwykle. Pierwszy Zięciu też jest wyborcą!
Piotras
11 miesięcy temu
Tylko Duda prezydentem RP! 😊
Rex001
11 miesięcy temu
Te wybory będą przez PiS i tak z fałszowane dlaczego, mój kuzyn co cztery lata jest w komisji wyborczej, ostatnie wybory które były do sejmiku i rad, głosy liczyli do 11tej w nocy z Miasta Piechowice Dolnośląskie a Trzy minuty po 21szej ogłosili że Pis wygrałto znaczy że głosy wszystkie poszły w kosz nawe nie chcieli raportu z wyborów miasta Piechowice jakim cudem policzyli frekfęcje nie mając głosów na jakiej podstawie ogłoszono wybór wygranej pisu ile miasteczek nie policzono a może wcale nie policzono bo trzy minuty po wyborach ogłoszono wygraną to chyba Kaczyński policzył z sondaży, prawda każdy sądzi na swoją stronę powinno być to sprawdzane ludzi z zewnątrz by PiS nie miał dostępu do zliczania głosów
BOSAK2020
11 miesięcy temu
Pan Krzysztof Bosak to jedyny kandydata który merytorycznie i spokojnie potrafi rozmawiać ze wszystkimi. Warto dać szansę takiemu politykowi, dzięki któremu dużo spraw związanych z rządem ujrzało "światło dzienne". Jedyny kandydat któremu warto zaufać. Głosujmy na Niego i zweryfikujmy to. Uważam, że jeżeli nie spróbujemy nic zmienić teraz w Polsce to sprawy zajdą za daleko i nasze dzieci będą miały ciężkie życie w tym kraju. Jeżeli chodzi o Hołownie to uważam, że to strata głosu i tym samym szans na zmianę czegokolwiek w polityce. Taki scenariusz już znamy. Nie dajmy się zwieść, bo być może to ostatnia szansa na zmiany w Polsce.
STOP DUDA!
11 miesięcy temu
Albo Hołownia albo Tanajmo ..
wojtek
11 miesięcy temu
Na pewno nie Duda
mmmm.
11 miesięcy temu
w drugiej turze zaglosuje na mniejsze zlo
bDTrcZaj
Banbula
11 miesięcy temu
Duda najlepszy prezydent od 100 lat takiego jeszcze nie było kto to jest kotłownia to niech pali w kotłowni albo Kłodawa końska masakrA cZy ona słyszy co mówi skąd to wzięli tylko Duda reszta dobra na Mydlo
Że jak
11 miesięcy temu
Tylko Hołownia może przerwać te zaślubiny PiS,PO i kler
erot
11 miesięcy temu
bosak i tyle
polak
11 miesięcy temu
Duda ośmieszył nas na całej linii. Przykro przyznawać się do takiego prezydenta
Jacko z Ząbek
11 miesięcy temu
Ale PAD może użyć ostrego cienia mgły i po zabawie.
789
11 miesięcy temu
spokojne miejsce już na niego czeka
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić