o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na

Wybory prezydenckie 2020. Najnowszy sondaż. Andrzej Duda nie wygrałby w pierwszej turze

137
Podziel się

Według najnowszego sondażu, przygotowanego dla "Rzeczpospolitej" przez pracownię IBRIS, Andrzej Duda wciąż stoi na czele wyścigu o fotel prezydencki. Poparcie dla obecnie urzędującego prezydenta nie wystarczyłoby jednak na pokonanie rywali w pierwszej turze.

Wybory prezydenckie 2020. Najnowszy sondaż. Andrzej Duda nie wygrałby w pierwszej turze
(Getty Images)
bESJLuBh

10 maja miały odbyć się wybory prezydenckie. Choć wciąż nie wiemy, na kiedy rozpisane zostaną nowe wybory, najnowsze sondaże dają prognozy sugerujące, jak może wyglądać układ sił, gdy kandydaci w końcu się zmierzą.

Jak wynika z sondażu Andrzej Duda obecnie mógłby liczyć na 45 proc. poparcia. Wynik znacznie przewyższa poparcie dla pozostałych kandydatów, nie gwarantuje jednak prezydentowi wygranej w pierwszej turze. Kolejna tura mogłaby okazać się większym wyzwaniem dla głowy państwa.

bESJLuBj

Odsuwanie w czasie daty przeprowadzenia wyborów nie jest korzystne dla Andrzeja Dudy. Spadek poparcia dla urzędującego prezydenta wykazały już poprzednie sondaże.

Zobacz także: Wyborów 10 maja nie będzie. Kto kogo ograł?

Kolejne miejsce w walce o fotel prezydencki zajmuje Szymon Hołownia. To właśnie on mógłby konkurować z Andrzejem Dudą w drugiej turze wyborów prezydenckich. Zgodnie z najnowszym sondażem głos oddałoby na niego 19,2 proc. badanych.

bESJLuBp

Trzecie miejsce zajmuje Władysław Kosiniak-Kamysz. Obecnie jego poparcie dla przewodniczącego Polskiego Stronnictwa Ludowego kształtuje się na poziomie ok. 17 proc. głosów, przy wzroście o 2 punkty procentowe w stosunku do wcześniejszego sondażu.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bESJLuBK
KOMENTARZE
(137)
wolnościowiec
2 lata temu
Ludzie, otworzcie oczy. Jedyny propolski kandydat to Krzysztof Bosak!
First Zięciu
2 lata temu
Pewnie wygra najpiękniejszy (na duszy i na ciele), jak zwykle. Pierwszy Zięciu też jest wyborcą!
Piotras
2 lata temu
Tylko Duda prezydentem RP! 😊
bESJLuBL
Rex001
2 lata temu
Te wybory będą przez PiS i tak z fałszowane dlaczego, mój kuzyn co cztery lata jest w komisji wyborczej, ostatnie wybory które były do sejmiku i rad, głosy liczyli do 11tej w nocy z Miasta Piechowice Dolnośląskie a Trzy minuty po 21szej ogłosili że Pis wygrałto znaczy że głosy wszystkie poszły w kosz nawe nie chcieli raportu z wyborów miasta Piechowice jakim cudem policzyli frekfęcje nie mając głosów na jakiej podstawie ogłoszono wybór wygranej pisu ile miasteczek nie policzono a może wcale nie policzono bo trzy minuty po wyborach ogłoszono wygraną to chyba Kaczyński policzył z sondaży, prawda każdy sądzi na swoją stronę powinno być to sprawdzane ludzi z zewnątrz by PiS nie miał dostępu do zliczania głosów
BOSAK2020
2 lata temu
Pan Krzysztof Bosak to jedyny kandydata który merytorycznie i spokojnie potrafi rozmawiać ze wszystkimi. Warto dać szansę takiemu politykowi, dzięki któremu dużo spraw związanych z rządem ujrzało "światło dzienne". Jedyny kandydat któremu warto zaufać. Głosujmy na Niego i zweryfikujmy to. Uważam, że jeżeli nie spróbujemy nic zmienić teraz w Polsce to sprawy zajdą za daleko i nasze dzieci będą miały ciężkie życie w tym kraju. Jeżeli chodzi o Hołownie to uważam, że to strata głosu i tym samym szans na zmianę czegokolwiek w polityce. Taki scenariusz już znamy. Nie dajmy się zwieść, bo być może to ostatnia szansa na zmiany w Polsce.
STOP DUDA!
2 lata temu
Albo Hołownia albo Tanajmo ..
wojtek
2 lata temu
Na pewno nie Duda
mmmm.
2 lata temu
w drugiej turze zaglosuje na mniejsze zlo
Banbula
2 lata temu
Duda najlepszy prezydent od 100 lat takiego jeszcze nie było kto to jest kotłownia to niech pali w kotłowni albo Kłodawa końska masakrA cZy ona słyszy co mówi skąd to wzięli tylko Duda reszta dobra na Mydlo
Że jak
2 lata temu
Tylko Hołownia może przerwać te zaślubiny PiS,PO i kler
erot
2 lata temu
bosak i tyle
polak
2 lata temu
Duda ośmieszył nas na całej linii. Przykro przyznawać się do takiego prezydenta
Jacko z Ząbek
2 lata temu
Ale PAD może użyć ostrego cienia mgły i po zabawie.
bESJLuBD
789
2 lata temu
spokojne miejsce już na niego czeka
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić