o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Aniela Siwek
|

Wybory prezydenckie w USA. Ludzie zbroją się na potęgę

84
Podziel się

Walmart, amerykański gigant handlu detalicznego, wycofał ze sklepowych półek broń i amunicję. Towar ten przeniesiono do magazynów, ale klienci wciąż mogą poprosić o jej kupno pracowników sklepów. To zapobiegawczy krok przed ewentualnymi niepokojami społecznymi w okresie amerykańskich wyborów prezydenckich.

Wybory prezydenckie w USA. Ludzie zbroją się na potęgę
Wybory prezydenckie w USA. Ze sklepów znika broń (pixabay.com, Selver Učanbarlić)
bDplqdnV

Przed wyborami prezydenckimi w USA ze sklepów Walmart wycofywana jest broń. Dzieje się tak z obawy przed reakcjami na wyniki głosowania.

Sieć już wcześniej wycofywała broń oraz amunicję z półek. Stało się tak po śmierci George'a Floyda i serii protestów Black Lives Matter, które miały miejsce niemal we wszystkich większych miastach.

bDplqdnX

Rekord sprzedaży broni w USA

Widzieliśmy przypadki niepokojów społecznych i tak jak robiliśmy kilkukrotnie w ostatnich latach, wycofaliśmy broń i amunicję z półek. To środek zapobiegawczy, dla większego bezpieczeństwa naszych pracowników i klientów - powiedział rzecznik Walmartu.
Zobacz także: Ukradli historyczne przedmioty warte ponad 1,5 miliona euro

Szacuje się, że rok 2020 będzie rekordowy pod względem sprzedaży broni w USA. Wiąże się to m.in. z narastającym niepokojem społecznym, protestami oraz obawami o życie kobiet i czarnoskórych obywateli. W tym roku do wzrostów przyczyniła się do tego także pandemia COVID-19

bDplqdod

Amerykanie praktycznie zawsze kupują broń palną i amunicję w trakcie roku wyborczego. Boją się, że prezydent wybrany przez demokratów może zakazać lub ograniczyć posiadanie broni.

bDplqdoy
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(84)
marco polo
miesiąc temu
zakaz posiadania broni w praktyce powoduje to , iż mają ją tylko przestępcy, a obywatele są bezbronni..
metall
miesiąc temu
I to jest w miarę wolny kraj. Władza musi bardziej uważać jak ma uzbrojonych poddanych. Dlatego u nas władza broni się przed powszechnym dostępem do broni. Ta poprzednia również.
Yyuujjķgjk
miesiąc temu
Sprzedaż broni rośnie bo jest obawa o życie kobiet i osób z czarną skórą. A to nie czarni demolowali co się dało i podpalali sklepy?
bDplqdoz
marco polo
miesiąc temu
Najniższa przestępczość jest w północnych stanach np.Dakota, farmerzy przyjeżdzający do miasteczek maja na pace dubeltówki, a w schowku pistolety wszystko "na grzechotniki. Zatem każdy napadający na sklep czy bank musi liczyć się z tym że na ulicy może czekać na niego 100 splów...A dostać kulą - breneką z miękkiego ołowiu czy z colta-45, to co innego niż z policyjnych zabawek..
EmmaW
miesiąc temu
Czarnoskorzy obywatele powinni sie obawiac przede wszystkim innych czarnoskorych obywateli bo najczesciej padaja ich ofiara. Nie wiem czy telewizja polska pokazuje co dzieje sie w amerykanskich miastach, ostatnio w Filadelfii, ale to tlumaczy popyt na bron.
Najnowsze komentarze (84)
Bron for all
miesiąc temu
Bron dla wszystkich powinna byc. Nie ma...Kraj wolnych samorzadnych ludzi...bron dla wszystkich.
litości
miesiąc temu
W takie wiatrówki jak na zdjęciu? :)) Serio, nie macie nikogo w tej redakcji kto znałby się na tym o czym pisze?
Meander
miesiąc temu
O czym ludziki piszecie, dostęp do broni nie powoduje zwiększenia obrony a wręcz przeciwnie, bandzior cię zastrzeli na bank jak wyjmiesz broń. Poza tym musicie lubić strzelaniny w szkołach
Tedi
miesiąc temu
To jeszcze dopisz o jaki rodzaj broni chodzi, bedzie jasniej artysto.
txt
miesiąc temu
Bzdura. Boją się gdy wygra Biden zniesie prawo do posiadania broni. Każdy rząd czyli nierząd komunistyczny dąży do rozbrojenia a tym samym do osłabienia państwa na wypadek wojny.
Polo
miesiąc temu
Polacy kupujcie broń dla swej obrony
Siwyjon
miesiąc temu
Na zdjęciu jest wiatrówka a tą kszdy może miec
Radek
miesiąc temu
To po co głosują na demokratów?!
bDplqdor
Radek
miesiąc temu
Skoro obywatele boją się że demokraci zakażą im broni to po co na nich głosują!!?
ip123
miesiąc temu
Kupują wiatrówki?
Sprawiedliwy
miesiąc temu
Juz od miesięcy w Stanach ludzie kupowali i wciąż kupują bron.Widzac co sie dzieje w Stanach rządzonych przez Demokratów ,w obawie przed ewentualna przemocą i wandalizmem.W posiadaniu Amerykanów jest zapewne kilkaset milionów broni.Broni ,dzięki której posiadaniu Amerykanie wciąż cieszą sie wolnością ! Co do zagrożenia Afrykanoamerykanow to bajka,gdyz to Afrykanoamerykanie zabijają nie wzajemnie. Co ciekawe,wiekszosc z nich czyni to z nielegalnie posiadanej broni.Wiekszosc białych posiada bron legalnie !!!!
Tylko Trump
miesiąc temu
"obawami o życie kobiet i czarnoskórych obywateli" co to znaczy do licha??
i słusznie
miesiąc temu
wybory wyborami ale "sprawiedliwość musi być po naszej stronie.."
Piskub
miesiąc temu
Ciekawe zjawisko, w obliczu ciężkich czasów ludzie w innych krajach kupują mąkę, kaszę, papier toaletowy, konserwy, a w USA kupują broń.
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić