Ewelina Kolecka
Ewelina Kolecka| 
aktualizacja 

Wybory w USA. Iran o naprawie "błędów z przeszłości"

3

Hasan Rouhani zabrał głos na temat wygranej Joe Bidena w wyścigu o fotel prezydenta Stanów Zjednoczonych. Lider Iranu pozostawał w napiętych stosunkach z Donaldem Trumpem. Nie ukrywa, że wiąże nadzieje z jego następcą.

Wybory w USA. Iran o naprawie "błędów z przeszłości"
Prezydent Iranu Hasan Rouhani (Getty Images, Majid Saeedi , Contributor)

Hasan Rouhani zadeklarował, że Iran pragnie dążyć do porozumienia z innym państwami. Podkreślił, że zwycięstwo Joe Bidena świadczy o niezadowoleniu Amerykanów z polityki prowadzonej przez Donalda Trumpa.

Iran opowiada się za konstruktywną interakcją ze światem(...). Szkodliwej polityce Trumpa sprzeciwiali się… Amerykanie – oświadczył Hasan Rouhani.

Wybory w USA. Hasan Rouhani o oczekiwaniach wobec Joe Bidena

Prezydent Rouhani ma nadzieję, że w okresie rządów nowego prezydenta relacje ze Stanami Zjednoczonymi ulegną poprawie. Sam Joe Biden już w trakcie swojej kampanii wyborczej zapowiadał, że będzie dążył do ponownego przyłączenia Iranu do porozumienia nuklearnego.

Następna administracja USA powinna wykorzystać okazję, aby naprawić błędy z przeszłości. (...) Bohaterski opór narodu irańskiego udowodnił, że polityka maksymalnego nacisku jest skazana na niepowodzenie – w swoim stylu zapowiedział Hasan Rouhani cytowany przez "Sunday Times".
Zobacz także: Zobacz też: Wybory w USA. Zaskakujące słowa Donalda Trumpa. Amerykanista: "trochę racji miał"
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić