Ewelina Kolecka
Ewelina Kolecka| 
aktualizacja 

Wybory w USA. Wszystko wiadomo. Biden otrzymał pierwsze gratulacje

263

Zanim jeszcze ogłoszono, że Joe Biden będzie 46. prezydentem USA, polityk otrzymał gratulacje od jednego ze światowych przywódców.

Wybory w USA. Wszystko wiadomo. Biden otrzymał pierwsze gratulacje
Joe Biden może zostać nowym prezydentem Stanów Zjednoczonych (PAP, PAP, EPA)

Joe Biden otrzymał gratulacje od Franka Bainimarama - premiera Fidżi. Bainimaram zdecydował się zwrócić do kandydata na prezydenta Stanów Zjednoczonych za pośrednictwem Twittera.

Wybory w USA. Pierwsze gratulacje dla Bidena

Premier Fidżi pogratulował Joe Bidenowi oraz wyraził nadzieję, że nowy prezydent USA włączy się w działania na rzecz walki z globalnym ociepleniem. Zachęcił Demokratę do wspólnego odbudowywania gospodarki, nadszarpniętej pandemią COVID-19, oraz ponownego przystąpienia Ameryki do porozumienia paryskiego.

Mamy planetę, którą razem możemy uratować przed zagrożeniem klimatycznym i globalną gospodarkę, którą trzeba lepiej odbudować po COVID-19. Teraz, bardziej niż kiedykolwiek, potrzebujemy Stanów Zjednoczonych na czele tych wielostronnych wysiłków (i z powrotem w porozumieniu paryskim – ASAP!) – napisał Frank Bainimarama na Twitterze.
Zobacz także: Zobacz też: Wybory w USA. Zaskakujące słowa Donalda Trumpa. Amerykanista: "trochę racji miał"

Stany Zjednoczone jako pierwszy kraj na świecie wycofały się z porozumienia paryskiego. Była to decyzja Donalda Trumpa. Obecny prezydent USA decydował o tym już w 2017 roku, jednak przez kolejne trzy lata trwały negocjacje.

Władze Fidżi przykładają wielką wagę do kwestii związanych z ochroną przyrody. Jak podaje BBC, kraj jest odpowiedzialny za mniej niż 1 procent światowej emisji dwutlenku węgla. Mieszkańcy borykają się jednak z podnoszącym się poziomem mórz, a w konsekwencji – erozją wybrzeży.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić