Ewelina Kolecka
Ewelina Kolecka| 
aktualizacja 

Wybory w USA. Joe Biden: Trump odbierze Amerykanom ubezpieczenia zdrowotne

14

Kandydat Partii Demokratycznej wysunął kolejne oskarżenia wobec swojego kontrkandydata w wyborach. Joe Biden zarzucił Donaldowi Trumpowi, że zamierza zmienić obecny system opieki zdrowotnej. W konsekwencji kilkaset milionów Amerykanów może stracić ubezpieczenie.

Wybory w USA. Joe Biden: Trump odbierze Amerykanom ubezpieczenia zdrowotne
Joe Biden ostrzegł wyborców, że Donald Trump zamierza zmienić system opieki zdrowotnej (Getty Images, Drew Angerer , Staff)

Joe Biden poruszył temat ubezpieczeń w trakcie spotkania z wyborcami z Detroit w stanie Michigan. Zapewnił wówczas zgromadzonych, że jeśli zostanie prezydentem Stanów Zjednoczonych, będzie chronił – w przeciwieństwie do Trumpa – prawo Amerykanów do ubezpieczeń zdrowotnych.

Wybory prezydenckie w USA. Joe Biden krytykuje Donalda Trumpa

Jak podaje "One India", Biden zarzucił Trumpowi, że w trakcie drugiej kadencji zamierza znieść ustawę dotyczącą ubezpieczeń zdrowotnych z 2010 roku. Prawo zostało wprowadzone w okresie prezydentury Baracka Obamy.

Zgodnie z prawem z 2010 roku, ubezpieczyciel nie ma prawa odmówić klientowi wykupu ubezpieczenia, powołując się na jego historię chorób. Przed wprowadzeniem tej zasady Amerykanie, którzy cierpieli na przewlekłe dolegliwości, byli zmuszeni funkcjonować bez ubezpieczenia zdrowotnego. Ubezpieczyciele obawiali się, że z powodu swojego złego stanu będą oni generować wyższe koszty opieki.

Trwa ładowanie wpisu:facebook

Według badań przeprowadzonych przez Departament Zdrowia i Opieki Społecznej w 2017 roku na choroby przewlekłe cierpią 133 miliony Amerykanów. Joe Biden wyraził obawy, że w konsekwencji pandemii COVID-19 ta liczba może jeszcze wzrosnąć, ponieważ u części ozdrowieńców doszło do trwałego uszkodzenia płuc czy serca.

Joe Biden stwierdził, że Donald Trump jest oderwany od rzeczywistości. W rozmowie z wyborcami zarzucił obecnemu prezydentowi, że ze swojego apartamentu na Manhattanie nie potrafi dostrzec problemów zwykłych obywateli.

Zobacz także: Zobacz też: Trump wrócił do Białego Domu
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić