Ewelina Kolecka
Ewelina Kolecka| 
aktualizacja 

Wybory w USA. Złe wieści dla Trumpa. To zdecyduje o jego porażce?

361

Wśród mieszkańców Florydy przeprowadzono sondaż na temat zbliżających się wyborów prezydenckich. Okazało się, że większość wybrała kandydata Partii Demokratycznej. Joe Biden ma powód do radości – to wahający się stan o najwyższej liczbie głosów elektorskich. Wygrana tam może decydować o wyniku całych wyborów.

Wybory w USA. Złe wieści dla Trumpa. To zdecyduje o jego porażce?
(EPA, JIM LO SCALZO, PAP)

Badanie na Florydzie zostało przeprowadzone przez Marist na zlecenie NBC News w dniach 20-27 października. Jak wynika z odpowiedzi, których udzieliło 743 badanych, 51 procent uprawnionych do głosowania mieszkańców stanu wyraża chęć, aby głosować na Joe Bidena.

Wybory w USA. Floryda wybiera Joe Bidena

Jak podaje Politico, na Donalda Trumpa zamierza zagłosować 47 proc. badanych. Floryda jest tzw. stanem wahającym się – ani zwolennicy Partii Republikańskiej, ani Partii Demokratycznej nie stanowią tam większości. Z tego powodu trudno przewidzieć, na kandydata którego ugrupowania zdecydują się mieszkańcy w wyborach prezydenckich.

Stan Floryda jest najważniejszym spośród wahających się stanów. Liczba głosów elektorskich wynosi tam aż 29, co może okazać się kluczowe w wyborach prezydenckich. Podczas głosowania w 2016 roku większość mieszkańców zdecydowała się poprzeć Donalda Trumpa.

Według ustaleń Politico popularność Joe Bidena rośnie również w Georgii i Teksasie. Są to stany, w których do tej pory przewagę stanowili wyborcy Partii Republikańskiej. Z kolei Donald Trump skupia swoje wysiłki na innych wahających się stanach – Nevadzie i Minnesocie. W 2016 roku większość głosów zdobyła tam jego ówczesna kontrkandydatka Hillary Clinton.

Wybory w USA odbędą się 3 listopada.

Zobacz także: Zobacz też: USA. Debata Trump-Biden. Były minister kibicuje Donaldowi Trumpowi. Tłumaczy, dlaczego
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić