o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Anna Piątkowska-Borek
|

Wirusolog ostrzega. Czeka nas coś bardziej groźnego

71
Podziel się

Koronawirusa pokonamy, ale wkrótce mogą pojawić się inne niebezpieczne patogeny. Ostrzega przed tym wirusolog, prof. Krzysztof Pyrć z Uniwersytetu Jagiellońskiego w książce "Wirusolodzy mówią o walce z zarazą".

Wirusolog ostrzega. Czeka nas coś bardziej groźnego
Wirusolog ostrzega. Czeka nasz coś groźniejszego od koronawirusa (Pixabay)
bEgvcUYB

Wirusolog ostrzega. Pojawi się coś groźniejszego. Będą kolejne wirusy

Prof. Krzysztof Pyrć uważa, że pandemia koronawirusa wcześniej lub później zostanie opanowana. Powstanie lek na COVID-19 lub skuteczna szczepionka chroniąca przed wirusem. Słowa profesora przytacza Interia.

To nie jest patogen taki jak ebola, który może zdziesiątkować ludzką populację. Jest bardzo niebezpieczny pod względem epidemicznym, bardzo groźny szczególnie dla osób w podeszłym wieku albo w jakiś sposób obciążonych innymi chorobami, jednak on wcześniej czy później się skończy - wyjaśnia wirusolog.
bEgvcUYD

Wirusolog ostrzega, że powinniśmy być jednak przygotowani, że w każdej chwili może pojawić się coś bardziej groźnego. Nowy patogen, który wywoła kolejną zarazę. Co to może być?

Krakowski wirusolog Krzysztof Pyrć jest zdania, że Polska może jest pod tym względem bezpieczniejsza niż inne kraje. Chociaż w przeszłości, z uwagi na klimat, nie wystąpiły u nas takie wirusy jak SARS, ebola czy wirus Zachodniego Nilu, to nie oznacza, że nie pojawi się coś innego. Szczególnie groźny dla nas jest powrót odry, a także nowy wirus grypy.

bEgvcUYJ

Wirusolog ostrzega. Trzeba przygotować się na kolejną epidemię

Prof. Krzysztof Pyrć uważa, że powinniśmy się przygotować na kolejną epidemię i już teraz zacząć opracowywać ścieżkę działania. Nie można bowiem dopuścić, by nowa epidemia rozprzestrzeniła się tak szybko jak pandemia koronawirusa.

To straszne "coś" może się pojawić za kilka miesięcy albo w przyszłym roku i trzeba będzie sobie z nim radzić. A koszty radzenia sobie, jak się właśnie przekonaliśmy, są znacznie wyższe niż koszty przygotowania - uważa prof. Pyrć, którego cytuje Interia.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEgvcUZe
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(71)
Pogoń
9 miesięcy temu
I zaraz Komuna powróci
Abcd
9 miesięcy temu
Po co straszycie ludzi takimi artykułami Wirusy istnieją i będą istnieć tak samo będą mutowac Lepiej zacznijcie leczyć wirus głupoty jaki panuje w Polsce o innych krajach
Ból dupy
9 miesięcy temu
Koronawirus jest? A BYLY MINISTER ZDROWIA PO REZYGNACJI Z FUNKCJI POJECHAL ZA GRANICE PLYWAC JACHTEM. A nam kazali w domach siedzieć.
bEgvcUZf
Trampek
9 miesięcy temu
Tak jest od marca nie da się korzystać z pomocy lekarzy której pacjentom udzielają i tak z wielką laska wtedy kiedy do niej dochodzi ale teraz to już Mają jak w raju. Człowiek do lekarza nie pójdzie ludzie nie są wpuszczani na izbę przyjęć niejednokrotnie umieraja. Przykład kobieta 35 lat z niewydolnością nerek nie została przyjęta na izbę przyjęć została odesłana do apteki. I zmarła krótko po tym. Ja się pytam kto się za to weźmie. Ludzie płacą składki zdrowotne i umieraja pod szpitalami. ZADAMY ZWROTU SKLADEK ZDROWOTNYCH PANIE MINISTRZE ZDROWIA! HANBA!
Alexis
9 miesięcy temu
Już niedługo będziemy żyć pod ziemiă bo wmówią nam że powietrze jest skażone
Koń
9 miesięcy temu
Pyrć profesorku, to dlaczego wcześniej nie było tych patogenów tylko nagle teraz? Wszystko to przypomina słynną wojnę z terroryzmem.
Yebaczrządu
9 miesięcy temu
Kolejna propaganda i tyle
Wwww
9 miesięcy temu
Super co jeszcze wymyślicie ,bo już widać 3 wojna się nie udała to pchacie się teraz w wirusy poczekajmy jeszcze trochę a przez internet będzie można się zarazić ,
Darek niewiem
9 miesięcy temu
Już wiadomo że będzie następny wirus potem jeszcze coś z kad już o tym wiedzą i straszą ludzi
Yugol
9 miesięcy temu
Powinno się karać za szerzenie paniki i straszenie społeczeństwa. Na Węgrzech już zapadły wyroki.
Kekw
9 miesięcy temu
Na tą chwilę to wirusolodzy są tylko od straszenia wirusem a nie od zwalczania owego wirusa. Może również zostanę wirusologiem? Dobrze dramatyzuje i wyolbrzymiam problemy.
Ela.kos
9 miesięcy temu
NO ciemny ludzie zaraz pomezemy wszyscy będzie coś strasznego jeszcze nie wiadomo co ale będzie pozamykają nas w domach i będzie strasznie masakra czy nie widzicie co się dzieje zabije starszych no cóż emerytur nie będzie trza płacić zabierze się kasę z kont a dobytek sprzeda super.
x300
9 miesięcy temu
Najpierw zarobimy na tej szczepionce a za rok na nastęnej więc przygotujcie kasiorkę. Tak wygląda tłumaczenie tego tekstu na język prawdy.
bEgvcUYX
Xmen
9 miesięcy temu
A co on jest jasnowidz...? Że wie co będzie w przyszłości... Już "elity" które chcą NWO zaplanowały ze jak koronawirus nie wystraszy wystarczająco ludzi to wypuszczą groźniejszego o większej śmiertelności! Nic się nie dzieje z przypadku,juz oni to zaplanowali
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić