aktualizacja 

Wyciekł e-mail do Andrzeja Dudy. Wiadomo, kto do niego pisał

165

Afera e-mailowa. Wyciekł prywatny e-mail Andrzeja Dudy. W sieci pojawiła się kolejna wiadomość zaadresowana do polityków PiS, w tym obecnego Prezydenta RP. Wysłał ją specjalista od wizerunku, który pomagał PiS przed wyborami w 2014 roku.

Wyciekł e-mail do Andrzeja Dudy. Wiadomo, kto do niego pisał
Wyciekł prywatny e-mail Andrzeja Dudy. Wiadomo, kto pomagał PiS przed wyborami (GETTY, Anadolu Agency)

Od czerwca 2021 roku działa serwis Poufna Rozmowa, na którym publikowane są prywatne wiadomości rządzących. Z opublikowanych materiałów wyłania się negatywny obraz polityków PiS, w tym Mateusza Morawieckiego czy Michała Dworczyka. W najnowszej ujawnionej wiadomości pojawił się e-mail zaadresowany do Prezydenta RP Andrzeja Dudy.

Wyciekł prywatny e-mail Andrzeja Dudy. Prezydent miał otrzymać wiadomość od tego samego adresata wraz z Joachimem Brudzińskim czy Adamem Hofmanem. Korespondencja pochodzi z 28 kwietnia 2014 roku, przed wyborami do Parlamentu Europejskiego, które miały miejsce w maju.

Nadawcą udostępnionego e-maila jest Sebastian Bojemski, specjalista od wizerunku. Jego firma to PRacownia. To agencja założona "przez ludzi związanych wcześniej w Morawieckim i szefem Kancelarii Premiera Michałem Dworczykiem, świadcząca usługi na rzecz spółek skarbu państwa, np. Państwowej Wytwórni Papierów Wartościowych, PKO BP i agencji Rozwoju Przemysłu" - pisze Onet.

Obecnie Bojemski pełni funkcję wiceprzewodniczącego w Lotos Paliwa. W taki sposób, obsadzając go na wysokim stanowisku, PiS najprawdopodobniej odwdzięczył mu się za pomoc po dojściu do władzy. Tym samym Sebastian Bojemski znalazł się na "liście nepotyzmu" przygotowanej przez PSL. Oprócz niego, jest tam 300 osób związanych z PiS, które zasiadają w spółkach skarbu państwa.

Pełna treść archiwalnej wiadomości Bojemskiego zaadresowana m.in. do Andrzeja Dudy

Szanowni Panowie, w załączeniu przesyłam propozycję komunikacji dotyczącą konferencji na temat pozycji polskich konsumentów vs. banki, propozycji talking point'ów dla p. Prezesa na wystąpienia z okazji uchwalenia Konstytucji 3 maja oraz założenia do spotów. W przypadku spotów, proszę o akceptację oraz kontakt do firmy, która ma je produkować. Po niej będziemy rozwijali założenia w scenariusz wspólnie z Wami oraz producentem.
Zobacz także: Gowin pozytywnie o działaniach prezydenta. "Andrzej Duda odnalazł właściwe miejsce"
Autor: WIP
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić