Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
|

Premier podjął decyzję. Alarmy na terenie całej Polski

79
Podziel się:

Premier Mateusz Morawiecki podpisał zarządzenie, które reguluje kwestię przedłużenia obowiązywania drugiego stopnia alarmowego BRAVO oraz trzeciego stopnia alarmowego CHARLIE-CRP. Będą one obowiązywać co najmniej do końca sierpnia.

Premier podjął decyzję. Alarmy na terenie całej Polski
Premier podjął decyzję. Przedłużono okres trwania stopni alarmowych (PAP, PAP/Przemysław Piątkowski)

Wcześniejsze zarządzenie ws. stopni alarmowych miało obowiązywać do 31 lipca 2022 roku do godz. 23.59. Decyzją premiera Mateusza Morawieckiego doszło jednak do ich przedłużenia. Tym samym pozostaną one z nami co najmniej do 31 sierpnia 2022 roku do godz. 23.59.

Do końca sierpnia premier M. Morawiecki przedłużył okres obowiązywania drugiego stopnia alarmowego (BRAVO) oraz trzeciego stopnia alarmowego CRP (CHARLIE–CRP)"  poinformowało w niedzielę we wpisie na Twitterze Rządowe Centrum Bezpieczeństwa.

Premier podjął decyzję. Przedłużono okres trwania stopni alarmowych

Co oznacza decyzja premiera? Stopień CHARLIE-CRP jest trzecim z czterech stopni alarmowych w Polsce. Jak wyjaśniało wcześniej Rządowe Centrum Bezpieczeństwa, jest on wprowadzany w momencie "wystąpienia zdarzenia potwierdzającego prawdopodobny cel ataku o charakterze terrorystycznym w cyberprzestrzeni albo uzyskania wiarygodnych informacji o planowanym zdarzeniu".

Stopnie alarmowe CRP wprowadza się w sytuacji zagrożenia o charakterze terrorystycznym, które może dotknąć systemy teleinformatyczne administracji publicznej albo też systemy infrastruktury krytycznej. ALFA to pierwszy stopień alarmu, BRAVO - drugi, CHARLIE - trzeci, a DELTA - czwarty, najwyższy.

Z kolei stopień alarmowy BRAVO zobowiązuje policję, Straż Graniczną oraz Żandarmerię Wojskową do noszenia broni długiej oraz kamizelek kuloodpornych. Są one zobowiązane do przeprowadzania kontroli pojazdów, osób i budynków publicznych w rejonach zagrożonych. Muszą też zapewnić personel na wypadek zdarzeń terrorystycznych.

Zgodnie z ustawą o działaniach antyterrorystycznych, stopnie alarmowe lub stopnie alarmowe CRP wprowadza, zmienia i odwołuje w drodze zarządzenia premier, po zasięgnięciu opinii ministra spraw wewnętrznych i administracji oraz szefa ABW.

Zobacz także: Kaczyński zablokował podwyżki? "Stracili panowanie"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(79)
avatar
3 tyg. temu
Zbawiają polskie od milonów che che che tfu od miliardów. Teraz uwaga!!!!!!!!!!!!!! będzie wina Tuska i cyberprzestrzeni a pis będzie walczył i gdyby ni epis to nic by nie było a tak będzie cukier i chrust
Premier
3 tyg. temu
Psychiatra powiedział że jestem chory to nie zapłaciłem mu za wizytę
Erzengel Bahn...
3 tyg. temu
Gloria in excelsis!! Minął kolejny dzień - o jeden dzień bliżej do wyborów i końca tej farsy. Trzech dekad tych rządów nie będzie, nawet trzeciej tury nie będzie!...
Szczur z gór
3 tyg. temu
Statek tonie, a kapitan wydaje bal. Coś tu nie tak...
Iza jak Niuto...
3 tyg. temu
Słuchajcie ludzie, czy naprawdę za każdym z was stoi teściowa z wałkiem?! Niektóre posty wyglądają tak, jak gdyby ktoś pisał je z niezwykłą dla siebie szybkością. A tymczasem warto pomyśleć i tak ubrać w słowo swoje myśli, żeby czytający nie musiał zachodzić w głowę i kombinować, 'co ten poeta chciał powiedzieć'?... Nie wszystko zło, drodzy prawicowcy, jest w tym kraju 'winą Tuska' - inflację wywołał rząd PiSu. Ja słyszę dudniący krok milionów ludzi lewicy, idących po władzę i po winnych tego, co mamy.
Uwaga
3 tyg. temu
Alarm, alarm narodzie, menty udające patriotów wprowadzili podatek inflacyjny 15 procent zebybyrwac , alarma
Emerytka
3 tyg. temu
Ten facet powinien kazać włączać alarmy jak do biedronek przywiozą cukier a nie tylko wtedy jak ma coś kłamać.
wania
3 tyg. temu
Alarm statek tonie a kapitan ma zawiazane oczy
wania
3 tyg. temu
Alarm statek tonie a kapitan ma zawiazane oczy
pawel-
3 tyg. temu
ja też chcę działkę od kościoła świętego z Wrocławia ...
pawel-
3 tyg. temu
premier podjął decyzję , a co , kupuje następną działkę od kościoła świętego ?
Lech
3 tyg. temu
Okradł suwerena i wydrukował super inflację, embargo na węgiel wprowadził ,ropa od 12,gaz już i miliardy suwerena wydał.Amen.
Ewa
3 tyg. temu
A kto nas obroni przed paranoją rządu?
Dzixu
3 tyg. temu
Obecna władza powinna zostać rozliczona ze wszystkich przekrętów jak i poprzednia. Nie jestem zwolennikiem ani jednej ani drugiej ale to co teraz robią jest ściśle określonym planem polegającym na osłabieniu gospodarki i wprowadzeniu pełnej kontroli jednostki jak miało to miejsce w chinach. To się dzieje na całym świecie to jeden wielki przekręt a covid i wojna na Ukrainie to jedynie przykrywka i próba odwrócenia uwagi od prawdy.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić