Karolina Woźniak| 
aktualizacja 

Wygrał miliony dolarów na loterii. Pamiętał o umowie sprzed lat

145

To przykład prawdziwej przyjaźni. Mieszkaniec Wisconsin 24 lata temu zawarł umowę z przyjacielem na temat wygranej na loterii. Teraz dotrzymał słowa. To nasza #DziennaDawkaDobregoNewsa.

Wygrał miliony dolarów na loterii. Pamiętał o umowie sprzed lat
Tom Cook podzielił się wygraną na loterii ze swoim przyjacielem (Twitter.com, @IanBroughall)

10 czerwca Tom Cook wygrał na loterii 22 mln dolarów (ponad 75 mln złotych). Niedługo po tym, jak dowiedział się, że jest zwycięzcą, przypomniał sobie umowę, którą zawarł w 1992 roku ze swoim przyjacielem, Josephem Feeneyem.

Umówili się, że podzielą się wygraną, jeśli któremuś z nich poszczęści się na loterii. Przysięgę przypieczętowali tylko uściskiem dłoni.

USA. Mężczyzna podzielił się wygraną na loterii z przyjacielem

Tom Cook chwycił za telefon i wybrał numer do przyjaciela. Powiedział mu, że pamięta o umowie i chce dotrzymać słowa. Joseph nie mógł uwierzyć w to, co słyszy.

W rozmowie z mediami Tom Cook podsumował to krótko: "Uścisk dłoni to uścisk dłoni".

Po tym, jak mężczyzna dowiedział się, że wygrał na loterii, złożył wypowiedzenie w pracy i postanowił odpoczywać na emeryturze. Tom i Joseph nie mają jeszcze planu na to, co zrobią z pieniędzmi. Wiedzą jednak, że wolny czas chcą spędzić w towarzystwie swoich najbliższych.

Pan Cook dodał, że "nie mógł wyobrazić sobie lepszego przejścia na emeryturę", podaje "Independent".

Po odliczeniu wszystkich podatków mężczyźni dostali na głowę prawie 6 mln dolarów (ponad 22 mln złotych). Dyrektorka loterii w Wisconsin pogratulowała wygranej Tomowi i jemu przyjacielowi.

Zobacz także: Z Paryża do Rzymu w 1 dzień

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić