Wykoleił się pociąg z uchodźcami z Ukrainy. Chwile grozy na Podkarpaciu

Uchodźcy z Ukrainy, którzy przyjechali do Polski, by znaleźć schronienie w czasie wojny, przeżyli chwile strachu. Wykoleił się pociąg relacji Krościenko - Tarnów, który wiózł przybyszy zza wschodniej granicy. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Wykoleił się pociąg z uchodźcami z Ukrainy. Chwile grozy na Podkarpaciu
Pociąg przewożący uchodźców z Ukrainy (PAP, Darek Delmanowicz)

Wojna w Ukrainie sprawiła, że kraj ten opuściło już mnóstwo osób, a kolejni uchodźcy czekają na przejściach granicznych na swoją kolej. Wielu szuka schronienia w Polsce, gdzie Ukraińcy mogą liczyć na spore wsparcie.

Osoby przyjeżdżające do naszego kraju przemieszczają się m.in. pociągami. W czwartek, 3 marca, w Ustianowej koło Ustrzyk Dolnych na Podkarpaciu doszło do groźnego incydentu.

Pociąg przewożący uchodźców wypadł z szyn. Podróżowało nim 241 Ukraińców, obsługa pociągu, a także pięciu pilnujących porządku policjantów. PAP donosi, że pociąg z Krościenka jechał po nieużywanych od 12 lat torach w stronę Zagórza.

Skład wykoleił się w czwartek, 3 marca 2022 roku, po godz. 15:30. - Z szyn wypadł pierwszy zestaw kołowy - przekazał rzecznik PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Mirosław Siemieniec, cytowany przez radiozet.pl.

Nie było zagrożenia dla podróżnych. Usterka wystąpiła na zaśnieżonym odcinku górskiej trasy - dodał rzecznik.

Warto odnotować, że odcinek Krościenko - Ukerce był remontowany w ostatnich dniach w trybie awaryjnym. Eksperci mieli dokonać m.in. przeglądu linii.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Trwa ładowanie wpisu:twitter
Zobacz także: Barbarzyńskie działania Rosjan. "Najkoszmarniejszy moment we współczesnej historii"
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić