oprac. Arkadiusz Jastrzębski| 
aktualizacja 

Wyniki wyborów parlamentarnych 2019. Marek Suski: Schetyna jest bezwzględny

6

Wyniki wyborów 2019. - Mamy poczucie, że to reprezentatywna grupa nas poparła i chce zmian - mówi Marek Suski. Szef gabinetu premiera ocenia, że w PO nie będzie zmiany lidera, bo Grzegorz Schetyna jest bezwzględny wobec wewnętrznych konkurentów.

Wyniki wyborów 2019. Marek Suski: jest rząd, wciąż pracuje poprzedni Sejm i sytuacja jest stabilna
Wyniki wyborów 2019. Marek Suski: jest rząd, wciąż pracuje poprzedni Sejm i sytuacja jest stabilna (Agencja Gazeta)

- Bardzo dziękujemy za głosy, bo ta frekwencja pokazuje, ze zależy nam na ojczyźnie. Jednak te wyniki nic nie mówią, bo musimy poczekać na dane z dużych miast - powiedział Marek Suski na antenie Radiowej Jedynki, pytany o komentarz do cząstkowych danych PKW.

Ocenił, że ostateczny wynik niedzielnych wyborów parlamentarnych nie będzie gorszy niż w exit poll. - A może być lepszy. Mój nieoficjalny wynik też wygląda dobrze - zastrzegł.

Nie był zaskoczony tak wysoką frekwencję (według sondażu IPSOS 61,1 proc). - Totalna opozycja też zmobilizowała swoich wyborców. My mamy z kolei poczucie, że to reprezentatywna grupa nas poparła i chce zmian - mówił Suski.

Zobacz też: Grzegorz Schetyna o sondażowych wynikach wyborów

- Mam nadzieję, że opozycja w tej kadencji będzie konstruktywna, a dyskusja będzie dotyczyć rozwiązywania problemów. Podczas ich działań była pierwsza w Polsce próba siłowego odebrania władzy - oskarżał szef gabinetu premiera.

- Jest rząd, wciąż pracuje poprzedni Sejm i sytuacja jest stabilna - powiedział.

Wyniki wyborów parlamentarnych 2019. Marek Suski: bezwzględny Schetyna

Stwierdził również, że w PO raczej nie będzie zmiany lidera. - Grzegorz Schetyna jest bezwzględny, ludzie się go boją. Nie wiem, czy ktoś tam z nim jest w stanie walczyć - komentował sytuację w największej partii opozycyjnej.

Jako mało prawdopodobne ocenił z kolei wystawienie przez opozycję jednego kandydata opozycji na prezydenta w wiosennych wyborach na najwyższy urząd w państwie.

Wyniki wyborów parlamentarnych 2019 po przeliczeniu głosów z 42,22 proc. obwodowych komisji wyborczych wskazują na mocną wygraną PiS. Z danych opublikowanych przez PKW wynika, że partia rządząca zdobyła aż 49,30 proc. głosów.

Wyniki wyborów 2019. Oczekiwanie na oficjalne dane

Do głosowania w wyborach uprawnionych było 30 111 281 wyborców. Wybory odbywały się w 27 415 obwodach głosowania, z czego 14 498 dostosowanych było dla osób z niepełnosprawnościami.

Oficjalny komunikat o tym, które komitety przekroczyły próg wyborczy, PKW przedstawi w poniedziałek późnym wieczorem lub we wtorek rano. Ostateczne, oficjalne wyniki ze wszystkich okręgów mają być znane we wtorek. Stanie się to dopiero, gdy spłyną i zostaną podliczone protokoły wyborcze z wszystkich komisji.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Trwa ładowanie wpisu:facebook
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić