o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
aktualizacja

Wyniki wyborów parlamentarnych 2019. Marek Suski: Schetyna jest bezwzględny

6
Podziel się

Wyniki wyborów 2019. - Mamy poczucie, że to reprezentatywna grupa nas poparła i chce zmian - mówi Marek Suski. Szef gabinetu premiera ocenia, że w PO nie będzie zmiany lidera, bo Grzegorz Schetyna jest bezwzględny wobec wewnętrznych konkurentów.

Wyniki wyborów 2019. Marek Suski: jest rząd, wciąż pracuje poprzedni Sejm i sytuacja jest stabilna
Wyniki wyborów 2019. Marek Suski: jest rząd, wciąż pracuje poprzedni Sejm i sytuacja jest stabilna (Agencja Gazeta)
bDYGSYgR

- Bardzo dziękujemy za głosy, bo ta frekwencja pokazuje, ze zależy nam na ojczyźnie. Jednak te wyniki nic nie mówią, bo musimy poczekać na dane z dużych miast - powiedział Marek Suski na antenie Radiowej Jedynki, pytany o komentarz do cząstkowych danych PKW.

Ocenił, że ostateczny wynik niedzielnych wyborów parlamentarnych nie będzie gorszy niż w exit poll. - A może być lepszy. Mój nieoficjalny wynik też wygląda dobrze - zastrzegł.

Nie był zaskoczony tak wysoką frekwencję (według sondażu IPSOS 61,1 proc). - Totalna opozycja też zmobilizowała swoich wyborców. My mamy z kolei poczucie, że to reprezentatywna grupa nas poparła i chce zmian - mówił Suski.

bDYGSYgT

Zobacz też: Grzegorz Schetyna o sondażowych wynikach wyborów

- Mam nadzieję, że opozycja w tej kadencji będzie konstruktywna, a dyskusja będzie dotyczyć rozwiązywania problemów. Podczas ich działań była pierwsza w Polsce próba siłowego odebrania władzy - oskarżał szef gabinetu premiera.

- Jest rząd, wciąż pracuje poprzedni Sejm i sytuacja jest stabilna - powiedział.

bDYGSYgZ

Wyniki wyborów parlamentarnych 2019. Marek Suski: bezwzględny Schetyna

Stwierdził również, że w PO raczej nie będzie zmiany lidera. - Grzegorz Schetyna jest bezwzględny, ludzie się go boją. Nie wiem, czy ktoś tam z nim jest w stanie walczyć - komentował sytuację w największej partii opozycyjnej.

Jako mało prawdopodobne ocenił z kolei wystawienie przez opozycję jednego kandydata opozycji na prezydenta w wiosennych wyborach na najwyższy urząd w państwie.

bDYGSYha

Wyniki wyborów parlamentarnych 2019 po przeliczeniu głosów z 42,22 proc. obwodowych komisji wyborczych wskazują na mocną wygraną PiS. Z danych opublikowanych przez PKW wynika, że partia rządząca zdobyła aż 49,30 proc. głosów.

Wyniki wyborów 2019. Oczekiwanie na oficjalne dane

Do głosowania w wyborach uprawnionych było 30 111 281 wyborców. Wybory odbywały się w 27 415 obwodach głosowania, z czego 14 498 dostosowanych było dla osób z niepełnosprawnościami.

Oficjalny komunikat o tym, które komitety przekroczyły próg wyborczy, PKW przedstawi w poniedziałek późnym wieczorem lub we wtorek rano. Ostateczne, oficjalne wyniki ze wszystkich okręgów mają być znane we wtorek. Stanie się to dopiero, gdy spłyną i zostaną podliczone protokoły wyborcze z wszystkich komisji.

bDYGSYhb

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDYGSYhu
KOMENTARZE
(6)
Jurgen Klop
2 lata temu
Z kibla jedz kluski a będziesz jak Suski
wPISdu
2 lata temu
Gamoń SUSKI ma już nr telefonu do Carycy Katarzyny , ale tylko stacjonarny
Polak
2 lata temu
,, Polacy nie dajmy się zwariować,, polecam na YouTube
bDYGSYhv
polkie
2 lata temu
"Na prezydenta nie Kaczyńskie i nie Tuski tylko... Suski";))
Iza
2 lata temu
Dobre...bo w PiS prezes toleruje wewnętrznych przeciwnikó i jest otwarty na dzielenie się władzą...cały Suski.
oko
2 lata temu
sprzedawczykom zależy na ojczyznie? liczy sie tylko kasa!
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić