Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
HNM
|

Wypas danieli zamiast kultu religijnego. Kontrola na działce abp. Głódzia

30
Podziel się

Posłanka Lewicy Beata Maciejewska od miesięcy starała się o wszczęcie kontroli, której poddana miała zostać działka Archidiecezji Gdańskiej. Nieruchomość kupiona została od miasta przez Kościół za bezcen. Miała służyć do celów sprawowania kultur religijnego. Jaka jest prawda?

Wypas danieli zamiast kultu religijnego. Kontrola na działce abp. Głódzia
Abp Sławoj Leszek Głódź (Getty Images)
bEDQyAeZ

Choć nieruchomość, która się na gdańskiej Oruni, warta była 450 tys. zł (według ceny rynkowej), to zapłacono za nią... 4,5 tys. złotych. Kupiła ją od miasta Archidiecezja Gdańska z 99 proc. bonifikatą! Wówczas prezydentem Gdańska był jeszcze Paweł Adamowicz - zamordowany w 2019 roku podczas finału WOŚP.

Działka od lat budzi kontrowersje wśród mieszkańców, radnych i posłów. Nie dość, że kupiona została za bezcen, to jeszcze miała służyć do konkretnych celów - do sprawowania kultu religijnego. Tymczasem, jak wykazała poprzednia kontrola (z 2013 r.), na terenie działki znajdowały się wypasające się... daniele.

bEDQyAfb

Wokół są także kapliczki, co jednak nie oznacza jeszcze, zdaniem posłanki, że ma tam miejsce sprawowanie kultu religijnego. Sugeruje ona, że stoją tam one dla niepoznaki. Dodatkowo sama nieruchomość otoczona jest wysokim płotem - być może po to, aby nikt z przechodniów nie widział, co się tam właściwie dzieje.

Posłanka Lewicy Beata Maciejewska zdecydowała się w tej sprawie interweniować. Wysłała pismo do urzędu z prośbą o kontrolę.

Dwa miesiące temu zwróciłam się do urzędu miasta o kontrolę w tej sprawie. W czwartek ponownie odwiedziłam urząd. Rozmawiałam z dyrektorem wydziału skarbu, który poinformował mnie, że w dniu dzisiejszym na terenie nieruchomości odbędzie się kontrola urzędników, którzy mają wykonać dokumentację fotograficzną prowadzonego tam kultu - poinformowała na Twitterze.
bEDQyAfh

Kontrola urzędników na działce abp. Głódzia 17 czerwca

Posłanka Lewicy ostatecznie osobiście uczestniczyła w kontroli. Była na działce należącej do abp. Głódzia, a nawet weszła do byłej rezydencji duchownego.

Przechadzając się po działce z przepięknym ogrodem, posłanka zauważyła, że znajdują się tam krzyże i kapliczki - tak jak w 2013 roku, kiedy przeprowadzono kontrolę po raz pierwszy. Te wskazywałyby na organizowane tam wydarzenia czy spotkania w celu wspólnej modlitwy wiernych. Jednak nie ma ani jednego zdjęcia z choćby jednego takiego spotkania. Na prośbę posłanki zdjęcia takie od 10 lat nie zostały dostarczone. To rodzi wątpliwości.

Na terenie dawnej rezydencji arcybiskupa Głódzia stoją rzeźby i krzyże, a proboszcz twierdzi, że odprawiane są tutaj uroczystości sakralne. Ale żadnych zdjęć nie ma. Dacie wiarę? - mówi skonsternowana Beata Maciejewska.
bEDQyAfi

Teraz należy poczekać na opinię urzędników. Trzeba jednak uzbroić się w cierpliwość, bo ta wydana zostanie najwcześniej za około miesiąc.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEDQyAfC
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(30)
Marcel z Wars...
4 tyg. temu
Okupant Watykański kupił sobie za bezcen ziemię i budynek i przetrwonił kasę na daniele. Polska zrzekła się swojej słowiańskiej kultury przyjmując chrzest pod presją innych państw, które teraz nazywają się Unią Europejską! Gdyby Polska nie zrzekła się swojej pogańskiej kultury na rzecz chrześcijaństwa narzuconego nam przez inne państwa, to chrześcijaństwo i kulturę łaciśką narzuconoby nam siłą i wielu Polaków byłoby wymordowanych i przegraliśmy tą wojnę, bo przeciwnik miałby większą armię składającą się z Chrześcijańskich fanatyków. Ale przyjęliśmy chrześcijaństwo jak unijne dotacje więc wojny Polska uniknęła. ODKĄD MAMY CHRZEŚCIJAŃSTWO W POLSCE TO POLSKA JEST KOLONIĄ WATYKANU , KTÓRY UŻYWA KSIĘŻY, BISKUPÓW I KOŚCIOŁA DO SKUBANIA POLSKI Z KASY A LUDZIE ZAMIAST SŁUCHAĆ KRÓLÓW I PRZEZYDENTÓ SĄ ŚLEPO PODPORZĄDKOWANI KAPŁAŃSTWIU. I PRZEZE TO POLSKA NIE JEST SUWERENNA BO RZĄD I PREZYDENT NIE MOGĄ SAMODZIELNIE PODJĄĆ JAKIEŚ DECYZJI, TYLKO BQĆ SIĘ LUDU OMOTANEGO PRZEZ OKUPANTA WATYKAN. Teraz te same państwa, które kiedyś narzuciły nam Chrześcijaństwo oczekują od nas zmian światopoglądowych poprzez wyzbycie się kultury łacińskiej i chrześcijaństwa, które kiedyś Polsce narzuciły, w zamian za przyjęcie unijnych wartości i uwolnienie się od Watykańskiego okupanta (kościoła) otrzymamy dotacje. A bez tej kasy będziemy zapaścią cywilizacyjno-gospdarczą o mentalności ze średniowiecza i będziemy ciemnogrodem jak Indie a tam szwaczka zarabia 30 centów za godzinę pracy. Okupaci watkańscy trwonią kasę, z której skubią każdy naród, który przyjął chrzest i wybudował chociaż jeden kościół.
Flaszka
3 miesiące temu
Możecie mni pocałować tam, gdzie słońca nie dochodzi.
Toni
3 miesiące temu
Preciez to chodzi o stworzenie miniaturki biblijnego raju a do tego sa potrzebne dzikie stworzenia. Tylko w takich warunkach mogly powstawac odpowiednio przemyslane kazania.
bEDQyAfD
sługa
3 miesiące temu
boży???
mit
3 miesiące temu
Wybieg wypasionego Głódzia . Przepych i pycha . Bałwochwalstwo dowodem głupoty , nie tylko tego obłudnika . Biblię ma za nic .
lektor
3 miesiące temu
nikt tam jeszcze drona nie puscil ??
wb.
3 miesiące temu
Ależ ta posłanka i niektórzy gdańszczanie są niekumaci!. Niezwykle POBOŻNY Głódź zadbał o to by i daniele mogły się w spokoju pomodlić i dlatego działka jest ogrodzona wysokim płotem i zamknięta by im nikt nie przeszkadzał."Flacha" to znakomicie wymyślił. A bez poparcia kurii śp. Adamowicz najpewniej nie zostałby prezydentem Gdańska więc był to "drobny ukłon" /ten 99% rabat/ w jej stronę.
Jedna banda
3 miesiące temu
Zawsze im było fajowo za Rzeszy za komuny i za pisdu, niczym kameleon potrafią się zakamuflowacć być tam gdzie wieje korzystny wiatr śmiać się z ciemnoty i prowadzić bycze życie.
też
3 miesiące temu
Zachwycanie się zwierzętami to też jest na chwałę Panu Bogu.
gość.
3 miesiące temu
Też chcę posiadłość za 45 tys. Będę się tam modlić. Słowo!
Rada
3 miesiące temu
Postawcie w końcu przed rzetelnym sądem Rydzyka!!!
Abc
3 miesiące temu
A moja mama mowila...dziecko idz na ksiedza...a ja glupi nie posluchalem sie...przez ostatnie 45 lat zylbym jak paczek w masle
kastor
3 miesiące temu
Dobrze że to hodowla danieli a nie wiernych mafii zwanej kościołem . Chyba czas zdelegalizować instytucję zwaną kościołem i pogonić nierobów w sutannach do pracy. Będzie to ratunek dla osób które ta mafia zniewala .
bEDQyAfv
Andrzej
3 miesiące temu
Kiedy ta ignorancja i buta się skończy
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić