aktualizacja 

Wyprzedzał jak wariata. Nagranie z Gliwic trafiło do policji

17

Funkcjonariusze śląskiego oddziału policji opublikowali nagranie, które pokazuje skrajnie niebezpieczny manewr wyprzedzania, wykonany przez kierowcę audi. Do zdarzenia doszło w Gliwicach.

Wyprzedzał jak wariata. Nagranie z Gliwic trafiło do policji
Wyprzedzanie w niedozwolonym miejscu. (Twitter, Śląska Policja)

Na skrzynkę "Stop agresji drogowej" regularnie trafiają różnorodne nagrania wykonane przez wideorejestratory, jakie kierowcy często montują w swoich samochodach. Krótkie filmy niejednokrotnie przyczyniały się już do ukarania lekkomyślnych kierowców, których "popisy" na drogach mogły kosztować zdrowie i życie innych uczestników ruchu. Nagranie jednego z nich, który mógł zakończyć się tragicznie, właśnie trafiło do sieci.

Policjanci ze śląskiego oddziału policji opublikowali film, na którym widać skrajnie niebezpieczny manewr wyprzedzania. Do zdarzenia doszło 4 stycznia w Gliwicach na ulicy Knurowskiej.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Kielce. Dziecko spacerowało po parapecie.

Kierujący osobowym audi, nie zważając na linię podwójną ciągłą, rozpoczął manewr wyprzedzania ciężarówki. O mało nie doprowadził jednak do czołowego zderzenia z jadącym z naprzeciwka innym pojazdem. Tragedii zapobiegła tylko szybka reakcja prawidłowo jadącego kierowcy. Przy akompaniamencie klaksonu błyskawicznie zatrzymał on pojazd, co pozwoliło dokończyć manewr audi, wyprzedzającego w niedozwolonym miejscu.

Policja szybko zadziałała. Kierowcy grożą spore konsekwencje

Policjanci niezwłocznie przystąpili do działań związanych z otrzymanym nagraniem. prawą nieodpowiedzialnego kierowcy zajmą się teraz policjanci z komendy w Gliwicach. Grożą mu naprawdę duże konsekwencje związane z kodeksem ruchu drogowego.

Lista przewinień kierowcy jest bowiem długa. Za niestosowanie się do linii podwójnej ciągłej, spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym i niesygnalizowanie manewry zmiany pasa ruchu może mu grozić mandat w wysokości nawet 6000 złotych i 19 punktów.

Policja po raz kolejny apeluje o rozsądek podczas poruszania się na drogach. Funkcjonariusze zauważają, że brawura i lekceważenie przepisów nieraz doprowadziły do tragicznych w skutkach zdarzeń.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Autor: ACG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić