o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
NM
|

"Wyraźny sygnał dla Rosji". Armia USA podjęła działania. Wysyła nowe siły

190
Podziel się

W północno-wschodniej Syrii pojawiły się amerykańskie wojska. To odpowiedź na ostatnie wydarzenia, w których udział brały wojska rosyjskie.

"Wyraźny sygnał dla Rosji". Armia USA podjęła działania. Wysyła nowe siły
Zdj. poglądowe. USA wysyła posiłki do Syrii. (Getty Images, Turkish Ministry Of National Defense , Handout, Anadolu Agency)
bDfnUmaJ

Do Syrii wysłano ok. 100 żołnierzy, a także pojazdy bojowe Bradley - informuje BBC, powołując się na komunikaty wysłane przez amerykańskich urzędników. Ponadto nad Syrią, gdzie stacjonują wojska amerykańskie, myśliwce mają pojawiać się jeszcze częściej - celem patrolowania niebezpiecznych terenów, gdzie dochodzi do starć.

Wysłanie wojsk w tamte rejony to odpowiedź na incydenty, które mają miejsce w północno-wschodnich częściach Syrii. Patrolujące te tereny wojska USA i Rosji niejednokrotnie ścierały się, co było wystarczającym pretekstem do reakcji.

bDfnUmaL

Jak podaje NBC News - wojska mają zniechęcić rosyjskie siły do dalszego posuwania się w głąb "strefy bezpieczeństwa". Ma to pomóc w uspokojeniu sytuacji.

- Te działania i wzmocnienia są wyraźnym sygnałem dla Rosji, aby trzymała się procesu wzajemnego konfrontacji, a dla Rosji i innych stron, aby uniknąć nieprofesjonalnych, niebezpiecznych i prowokacyjnych działań w północno-wschodniej Syrii - czytamy opublikowany na stronie BBC fragment wypowiedzi jednego z anonimowych urzędników amerykańskich.

Rosja prezentuje gotowość bojową. Parada i obietnice z okazji Dnia Marynarki Wojennej

bDfnUmbm
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(190)
ada
miesiąc temu
kradna rope i mowia o pokoju
ip123
miesiąc temu
A kto te amerykańskie wojska do Syrii zaprasza? Zwykli najeźdźcy i KROPKA. Uprawiają światową bandyterkę i to jeszcze bezkarnie. Co w tej sprawie robi ONZ? NIC.
Caton
miesiąc temu
Wypędzić raz na zawsze amerykańskich zbrodniarzy z Syrii. I pomyśleć że Polska oddając się dobrowolnie pod amerykańską okupację takich zbirów do siebie zaprosiła dodatkowo jeszcze zobowiązała się ponoszenia wszelkich kosztów ich pobytu. Z doświadczeń innych narodów wiemy, że oni nigdy już z raz zagarniętych terytoriów nie zrezygnują i nigdy nas już "nie opuszczą" nawet kiedy tego od nich zażądamy. Już zawsze będziemy przez nich traktowani jak niewolnicy i wykorzystywani do ochrony ich zbójeckich interesów. Bo tylko ich imperialistyczne interesy dla nich są ważne.
bDfnUmbn
Szeryf z USA
miesiąc temu
Rosjanie są zaproszeni a Hamerykańce warują kabalarzom aby mordować Chrześcijan w Syrii.
Blanka
miesiąc temu
Mój Boże, po co oni ściągneli tych Amerykanów do kraju? Oni nie są Polakami, ściągnęli okupantów, a ci będą rozgrywać swoje sprawy z innymi naszym kosztem
Najnowsze komentarze (190)
Wilkowiecko
miesiąc temu
"Armia USA podjęła działania. Wysyła nowe siły" Rok 1939 - armia Wermachtu i Waffen SS podjęła działania i wysyła kolejne siły do Warszawy.
Ggg
miesiąc temu
Tam są niewyobrażalne złoża ropy...chyba więcej nie trzeba wyjaśniać...
lupek
miesiąc temu
Kradna gaz do spolki z Depru
Artek
miesiąc temu
CO robią kał boje na terytorium suwerennego państwa? Kto ich tam zapraszał?
12345
miesiąc temu
Najeźdźcy i rozbójnicy. Kiedyś ich czas się skończy. Każde imperium wcześniej czy później upadnie. Tak było jest i będzie.
Janek
miesiąc temu
Tam Gdzie Rosja tam cierpienie i krew
rogol
miesiąc temu
A wczoraj Trump powiedzial ze: Rosja nie jest przeciwnikiem dla Ameryki tylko Chiny.
emerjack43
miesiąc temu
Prawdę powiedzieć.Żeby Polska była bezpieczna,amerykanie powinni opuścić nasz kraj.Ze względu na Rosję.Trampowi tylko oto chodzi,żeby bazy były gęsto ustawione na wschodzie,nie o bezpieczeństwo Polski.
bDfnUmbf
fred
miesiąc temu
Żandarm świata. USA to bandyckie państwo, wszędzie morują niewinną ludność cywilną.
Rus
miesiąc temu
Pindosy ( tak wolny świat nazywa amerykanów) leczą traumę po ostatnich spotkaniach. Ponoć ich nadwiślańscy służący dowieść im mają wielką partię pampersów...
int
miesiąc temu
Światem rządzi mamona.
Pol
miesiąc temu
Co niektórzy powinni uruchomić szare komórki. Jeszcze zaplaczecie za Rosją!!!!
Ciekawe
miesiąc temu
Przecież się stamtąd wycofali. Pozwolili rozbić Kurdów, a teraz znowu się pchają? Trump, jaki ty masz cel?
fdsd
miesiąc temu
Duda podpisał wyłanie 80 żołnierzy. u-SSmani chcą nas skłócić z całym światem.
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić