"Wyraźny sygnał dla Rosji". Armia USA podjęła działania. Wysyła nowe siły

313

W północno-wschodniej Syrii pojawiły się amerykańskie wojska. To odpowiedź na ostatnie wydarzenia, w których udział brały wojska rosyjskie.

"Wyraźny sygnał dla Rosji". Armia USA podjęła działania. Wysyła nowe siły
Zdj. poglądowe. USA wysyła posiłki do Syrii. (Getty Images, Turkish Ministry Of National Defense , Handout, Anadolu Agency)

Do Syrii wysłano ok. 100 żołnierzy, a także pojazdy bojowe Bradley - informuje BBC, powołując się na komunikaty wysłane przez amerykańskich urzędników. Ponadto nad Syrią, gdzie stacjonują wojska amerykańskie, myśliwce mają pojawiać się jeszcze częściej - celem patrolowania niebezpiecznych terenów, gdzie dochodzi do starć.

Wysłanie wojsk w tamte rejony to odpowiedź na incydenty, które mają miejsce w północno-wschodnich częściach Syrii. Patrolujące te tereny wojska USA i Rosji niejednokrotnie ścierały się, co było wystarczającym pretekstem do reakcji.

Jak podaje NBC News - wojska mają zniechęcić rosyjskie siły do dalszego posuwania się w głąb "strefy bezpieczeństwa". Ma to pomóc w uspokojeniu sytuacji.

- Te działania i wzmocnienia są wyraźnym sygnałem dla Rosji, aby trzymała się procesu wzajemnego konfrontacji, a dla Rosji i innych stron, aby uniknąć nieprofesjonalnych, niebezpiecznych i prowokacyjnych działań w północno-wschodniej Syrii - czytamy opublikowany na stronie BBC fragment wypowiedzi jednego z anonimowych urzędników amerykańskich.
Zobacz także: Rosja prezentuje gotowość bojową. Parada i obietnice z okazji Dnia Marynarki Wojennej
Autor: HNM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić