o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
NM
|

"Wyraźny sygnał dla Rosji". Armia USA podjęła działania. Wysyła nowe siły

190
Podziel się

W północno-wschodniej Syrii pojawiły się amerykańskie wojska. To odpowiedź na ostatnie wydarzenia, w których udział brały wojska rosyjskie.

"Wyraźny sygnał dla Rosji". Armia USA podjęła działania. Wysyła nowe siły
Zdj. poglądowe. USA wysyła posiłki do Syrii. (Getty Images, Turkish Ministry Of National Defense , Handout, Anadolu Agency)
bDTkNWjV

Do Syrii wysłano ok. 100 żołnierzy, a także pojazdy bojowe Bradley - informuje BBC, powołując się na komunikaty wysłane przez amerykańskich urzędników. Ponadto nad Syrią, gdzie stacjonują wojska amerykańskie, myśliwce mają pojawiać się jeszcze częściej - celem patrolowania niebezpiecznych terenów, gdzie dochodzi do starć.

Wysłanie wojsk w tamte rejony to odpowiedź na incydenty, które mają miejsce w północno-wschodnich częściach Syrii. Patrolujące te tereny wojska USA i Rosji niejednokrotnie ścierały się, co było wystarczającym pretekstem do reakcji.

bDTkNWjX

Jak podaje NBC News - wojska mają zniechęcić rosyjskie siły do dalszego posuwania się w głąb "strefy bezpieczeństwa". Ma to pomóc w uspokojeniu sytuacji.

- Te działania i wzmocnienia są wyraźnym sygnałem dla Rosji, aby trzymała się procesu wzajemnego konfrontacji, a dla Rosji i innych stron, aby uniknąć nieprofesjonalnych, niebezpiecznych i prowokacyjnych działań w północno-wschodniej Syrii - czytamy opublikowany na stronie BBC fragment wypowiedzi jednego z anonimowych urzędników amerykańskich.
Zobacz także: Rosja prezentuje gotowość bojową. Parada i obietnice z okazji Dnia Marynarki Wojennej
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDTkNWky
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(190)
ada
7 miesięcy temu
kradna rope i mowia o pokoju
ip123
7 miesięcy temu
A kto te amerykańskie wojska do Syrii zaprasza? Zwykli najeźdźcy i KROPKA. Uprawiają światową bandyterkę i to jeszcze bezkarnie. Co w tej sprawie robi ONZ? NIC.
Caton
7 miesięcy temu
Wypędzić raz na zawsze amerykańskich zbrodniarzy z Syrii. I pomyśleć że Polska oddając się dobrowolnie pod amerykańską okupację takich zbirów do siebie zaprosiła dodatkowo jeszcze zobowiązała się ponoszenia wszelkich kosztów ich pobytu. Z doświadczeń innych narodów wiemy, że oni nigdy już z raz zagarniętych terytoriów nie zrezygnują i nigdy nas już "nie opuszczą" nawet kiedy tego od nich zażądamy. Już zawsze będziemy przez nich traktowani jak niewolnicy i wykorzystywani do ochrony ich zbójeckich interesów. Bo tylko ich imperialistyczne interesy dla nich są ważne.
bDTkNWkz
Szeryf z USA
7 miesięcy temu
Rosjanie są zaproszeni a Hamerykańce warują kabalarzom aby mordować Chrześcijan w Syrii.
Blanka
7 miesięcy temu
Mój Boże, po co oni ściągneli tych Amerykanów do kraju? Oni nie są Polakami, ściągnęli okupantów, a ci będą rozgrywać swoje sprawy z innymi naszym kosztem
Najnowsze komentarze (190)
Wilkowiecko
7 miesięcy temu
"Armia USA podjęła działania. Wysyła nowe siły" Rok 1939 - armia Wermachtu i Waffen SS podjęła działania i wysyła kolejne siły do Warszawy.
Ggg
7 miesięcy temu
Tam są niewyobrażalne złoża ropy...chyba więcej nie trzeba wyjaśniać...
lupek
7 miesięcy temu
Kradna gaz do spolki z Depru
Artek
7 miesięcy temu
CO robią kał boje na terytorium suwerennego państwa? Kto ich tam zapraszał?
12345
7 miesięcy temu
Najeźdźcy i rozbójnicy. Kiedyś ich czas się skończy. Każde imperium wcześniej czy później upadnie. Tak było jest i będzie.
Janek
7 miesięcy temu
Tam Gdzie Rosja tam cierpienie i krew
rogol
7 miesięcy temu
A wczoraj Trump powiedzial ze: Rosja nie jest przeciwnikiem dla Ameryki tylko Chiny.
emerjack43
7 miesięcy temu
Prawdę powiedzieć.Żeby Polska była bezpieczna,amerykanie powinni opuścić nasz kraj.Ze względu na Rosję.Trampowi tylko oto chodzi,żeby bazy były gęsto ustawione na wschodzie,nie o bezpieczeństwo Polski.
bDTkNWkr
fred
7 miesięcy temu
Żandarm świata. USA to bandyckie państwo, wszędzie morują niewinną ludność cywilną.
Rus
7 miesięcy temu
Pindosy ( tak wolny świat nazywa amerykanów) leczą traumę po ostatnich spotkaniach. Ponoć ich nadwiślańscy służący dowieść im mają wielką partię pampersów...
int
7 miesięcy temu
Światem rządzi mamona.
Pol
7 miesięcy temu
Co niektórzy powinni uruchomić szare komórki. Jeszcze zaplaczecie za Rosją!!!!
Ciekawe
7 miesięcy temu
Przecież się stamtąd wycofali. Pozwolili rozbić Kurdów, a teraz znowu się pchają? Trump, jaki ty masz cel?
fdsd
7 miesięcy temu
Duda podpisał wyłanie 80 żołnierzy. u-SSmani chcą nas skłócić z całym światem.
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić