Wystarczyło to jedno niewyraźne zdjęcie. Uratowało mu życie

29

W Stanach Zjednoczonych przeprowadzono niesamowitą akcję ratunkową. Człowiek, który zgubił się w lesie, został odnaleziony dzięki niezwykłemu hobby pewnego mężczyzny. To nasza #DziennaDawkaDobregoNewsa.

Wystarczyło to jedno niewyraźne zdjęcie. Uratowało mu życie
Dzięki temu zdjęciu mężczyznę udało się odnaleźć. (Twitter)

Rene Compean wybrał się na pieszą wędrówkę po lesie Angeles National Forest w południowej Kalifornii. Niestety w pewnym momencie 45-latek uświadomił sobie, że się zgubił i nie ma pojęcia, gdzie jest. Przerażony wysłał swojemu koledze fotografię nóg na tle przepaści i powiadomił go, że zaraz rozładuje mu się bateria w telefonie.

Kolega zagubionego przekazał fotografię policji. Ta zamieściła ją na Twitterze oraz zaapelowała o pomoc w odnalezieniu mężczyzny na podstawie krajobrazu ze zdjęcia. Na szczęście na post natknął się Benjamin Kuo, entuzjasta map satelitarnych. Pomimo obaw związanych z pomyłką postanowił pomóc w odszukaniu Rene Compean'a.

Miałem nadzieję, że nie wysłałem ich na szukanie wiatru w polu i że się potem na mnie nie wściekną - powiedział Kuo.

Niesamowite umiejętności Kuo przyniosły oczekiwane skutki. Po przekazaniu policji szacowanej lokalizacji zagubionego mężczyzny ta wysłała w okolicę helikopter. Rene Compean został znaleziony około półtora kilometra od współrzędnych podanych przez entuzjastę map satelitarnych. 46-latek nie ucierpiał w zdarzeniu i bezpiecznie wrócił do domu. Nie ukrywał również wdzięczności dla swojego wybawcy.

Szaleńczo doceniam to, co zrobiłeś - oświadczył odnaleziony.
Trwa ładowanie wpisu:twitter
Zobacz także: Koronawirus w Polsce. Niepokojące wątpliwości ws. wariantu indyjskiego1
Autor: GGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić