o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
GGG
|

Wystarczyło to jedno niewyraźne zdjęcie. Uratowało mu życie

9
Podziel się

W Stanach Zjednoczonych przeprowadzono niesamowitą akcję ratunkową. Człowiek, który zgubił się w lesie, został odnaleziony dzięki niezwykłemu hobby pewnego mężczyzny. To nasza #DziennaDawkaDobregoNewsa.

Wystarczyło to jedno niewyraźne zdjęcie. Uratowało mu życie
Dzięki temu zdjęciu mężczyznę udało się odnaleźć. (Twitter)
bEarazbF

Rene Compean wybrał się na pieszą wędrówkę po lesie Angeles National Forest w południowej Kalifornii. Niestety w pewnym momencie 45-latek uświadomił sobie, że się zgubił i nie ma pojęcia, gdzie jest. Przerażony wysłał swojemu koledze fotografię nóg na tle przepaści i powiadomił go, że zaraz rozładuje mu się bateria w telefonie.

Kolega zagubionego przekazał fotografię policji. Ta zamieściła ją na Twitterze oraz zaapelowała o pomoc w odnalezieniu mężczyzny na podstawie krajobrazu ze zdjęcia. Na szczęście na post natknął się Benjamin Kuo, entuzjasta map satelitarnych. Pomimo obaw związanych z pomyłką postanowił pomóc w odszukaniu Rene Compean'a.

bEarazbH
Miałem nadzieję, że nie wysłałem ich na szukanie wiatru w polu i że się potem na mnie nie wściekną - powiedział Kuo.

Niesamowite umiejętności Kuo przyniosły oczekiwane skutki. Po przekazaniu policji szacowanej lokalizacji zagubionego mężczyzny ta wysłała w okolicę helikopter. Rene Compean został znaleziony około półtora kilometra od współrzędnych podanych przez entuzjastę map satelitarnych. 46-latek nie ucierpiał w zdarzeniu i bezpiecznie wrócił do domu. Nie ukrywał również wdzięczności dla swojego wybawcy.

Szaleńczo doceniam to, co zrobiłeś - oświadczył odnaleziony.
bEarazbN
Zobacz także: Koronawirus w Polsce. Niepokojące wątpliwości ws. wariantu indyjskiego1
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEarazci
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(9)
rer
1 tyg. temu
jak wyglądają wizyty u ginekologa w dobie pandemii? czy ktoś wie?
I wlasnie..
1 tyg. temu
ZALOSZNE.. SZLYSZECZ I CZYTACZ O ZALOSZNYCH.
kwart1
2 tyg. temu
Sorki ale to totalnie bzdurne!! Wysłał zdjęcie nóg zamiast pinezki na Whatssappie? Żałosne naprawdę.
bEarazcj
Paxo
2 tyg. temu
Fajne, męskie nogi 😉
Jack40
2 tyg. temu
Ja mam mały programik HamGps i on pokazuje pozycję GPS w kilku formatach i jeden znich pokazuje np JO90PO16BW i jak to wpiszecie czyli ci co mają go szukać czy np rodzina na stronie internetowej aprs.fi ina tej stronce wpiszecie ta pozycję po prawej stronie w rubrykę Adres, miasto lub lokator i klikniecie obok klawisz szukaj to wam wyskoczy mapa z zaznaczonym prostokątem 25 m x 20 m czyli jestem w stanie zaznaczyć sobię polankę z grzybami no bo chyba nie problem potem znaleźć kogoś jak wiemy gdzie jest z dokładnością do 20 m
sar
2 tyg. temu
w trybie pilnym należy przy pomocy policji i społeczeństwa wyeliminować stosowanie telefonów, szpiegowanie przez telefony, banki i podawanie danych osobowych, które nie wynikają z zamówienia i załatwianych spraw. Przywrócenie kart kredytowych. Nawiasem jakim to skandalem jest opłata za wybranie pieniędzy w bankomacie, czy wpłacenie pieniędzy- zero procent, wpłacam i my płacimy? Nie korzystam.
Ciekawe...
2 tyg. temu
Raz piszą że to 45-latek a zaraz że to 46-latek
bzdury
2 tyg. temu
operator telefoniczny nie udostepnil lokalizacji? przecież teraz przy połączeniu alarmowym telefon sam wysyła geolokalizace i służby nie muszą nawet pytać o miejsce
dziwny jest t...
2 tyg. temu
Od razu postarzał. Chłop się urodził powiedzmy 1 kwietnia o godz. 12:00, to przed 12:00 jak go szukali miał 45 lat , a jak go znaleźli po 12:00 to miał 46 lat :)
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić