"Wystrzałowy" bagaż na lotnisku w Balicach. Interweniowała Straż Graniczna

137

Podczas odprawy bagażowej w krakowskim porcie lotniczym pracownicy służby ochrony lotniska dokonali niepokojącego odkrycia. Dwoje podróżnych próbowało wejść na pokład samolotu z... ostrą amunicją. Sprawą zajął się już prokurator.

"Wystrzałowy" bagaż na lotnisku w Balicach. Interweniowała Straż Graniczna
Dwoje podróżnych miało w bagażach niebezpieczne przedmioty (Getty Images)

Do niepokojącej sytuacji doszło w miniony weekend na lotnisku w podkrakowskich Balicach. Okazało się, że dwie obce sobie osoby, chcące polecieć do zupełnie różnych miejsc, miały ze sobą coś wspólnego - zabronione i niebezpieczne przedmioty w bagażu.

"Wystrzałowy" bagaż

Podczas kontroli bezpieczeństwa pracownicy lotniska dostrzegli podejrzane obiekty w torbach 47-latki z Poznania, chcącej polecieć do Barcelony, oraz 49-latka z Kielc, podróżującego do Zadaru. Na miejsce wezwano funkcjonariuszy Straży Granicznej.

Mężczyzna próbował przewieźć przez granicę aż 16 sztuk amunicji 9mm. Strażnikom tłumaczył, że nie miał świadomości, iż w jego bagażu znajdują się naboje. Twierdził, że z plecakiem, który zabrał ze sobą w podróż, często jeździ na strzelnicę. Poznanianka z kolei miała przy sobie jeden nabój 7,62 mm.

Strażnikom granicznym tłumaczyła, że parę lat temu spacerując po lesie, znalazła nabój i zabrała go na pamiątkę. Niestety amunicja gdzieś się zawieruszyła i została odnaleziona dopiero przy kontroli bezpieczeństwa na lotnisku - przekazali funkcjonariusze z Karpackiego Oddziału Straży Granicznej.

Podróżni nie mieli zezwoleń na posiadanie broni ani amunicji. Znalezione naboje zostały przekazane do Laboratorium Kryminalistycznym Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie. Sprawą próby przewiezienia ostrej amunicji przez granicę zajęła się Prokuratura Rejonowa w Krakowie. 47-latce i 49-latkowi grozi kara od 6 miesięcy do 8 lat więzienia.

Zobacz także: Tanie wycieczki na wakacje 2022? Ekspertka zdradza najlepsze daty
Autor: SSŃ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić