aktualizacja 

"Wyzwolić Palestynę" na świecie. Policja tłumi wiece

W sobotę rano terrorystyczna organizacja Hamas rozpoczęła atak na terytorium Izraela ze Strefy Gazy. Trwa wzajemna wymiana ognia, a w wyniku operacji zginęły już setki Izraelczyków i Palestyńczyków.

"Wyzwolić Palestynę" na świecie. Policja tłumi wiece
"Wyzwolić Palestynę" na świecie. Policja tłumi wiece (PAP, JEON HEON-KYUN)

Konflikt w Izraelu trwa od lat, jednak nikt nie spodziewał się ostatniego silnego ataku ze strony Hamasu. 7 października polityczno-militarna fundamentalistyczna organizacja palestyńska wystrzeliła tysiące rakiet i rozpoczęła bombardowanie największych miast Izraela. Bojownicy przedarli się też do miasteczek, gdzie zabijali i porywali mieszkańców.

Po inwazji na Izrael, w krajach UE, USA i Wielkiej Brytanii na placach odbywają się wiece z flagami palestyńskimi, których uczestnicy wykrzykują hasło: "Wolna Palestyna". Filmy i zdjęcia z akcji publikują zarówno agencje prorosyjskie, jak i środki masowego przekazu (RIA Nowosti, TASS,), a także media zagraniczne, w tym niemiecki kanał Welt.

Od 7 października w tych krajach odbywają się liczne akcje poparcia na rzecz Izraela, ale często w tym samym czasie w pobliżu znajdują się grupy ludzi z palestyńskimi flagami. W niektórych krajach działania wspierające Hamas są rozpraszane przez funkcjonariuszy policji.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Horror na festiwalu w Izraelu. Relacja ocalałej z rzezi Hamasu

Wolna Palestyna w Berlinie. Szybka akcja policji

Jak donoszą media, jeden z wieców zorganizowano w Berlinie w Niemczech. Około 65 osób pojawiło się w centrum miasta i wykrzykiwało antyizraelskie hasła. Wszyscy mieli zakryte twarze.

Akcję zorganizowała organizacja "Samidun", która polegała na tym, że wszyscy przechodnie zostali poczęstowani orientalnymi słodkościami za darmo.

Dziennikarze kanału Welt donoszą, że uczestnicy akcji zmusili ich do usunięcia nakręconego materiału. Wiec został rozpędzony przez policję. Zatrzymano około 40 osób, wszczęto 6 spraw karnych i 36 administracyjnych.

Autor: JAR
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić