Z siekierą rzucił się na aptekarkę. Później ukrył się w piwnicy

5

W Kozienicach 42-latek wpadł do jednej z aptek z siekierą w ręku. Mężczyzna zażądał od aptekarki wydania pieniędzy. Przerażona kobieta oddała mu utarg. Sprawca został zatrzymany 4 godziny po zdarzeniu. Za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia grozi mu kara do 20 lat pozbawienia wolności.

Z siekierą rzucił się na aptekarkę. Później ukrył się w piwnicy
Za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia 42-latkowi grozi kara do 20 lat pozbawienia wolności. (Policja)

W miniony poniedziałek do jednej z aptek na terenie Kozienic wszedł zamaskowany mężczyzna z siekierą, który grożąc aptekarce, żądał wydania pieniędzy. Kobieta, chcąc uchronić swoje życie, wydała przestępcy pieniądze.

Gdy ten zajęty był zabieraniem z kasy gotówki, kobieta wykorzystała moment jego nieuwagi i wybiegła z apteki. Uciekając, wzywała pomoc i policję. Mężczyzna uciekł z miejsca zdarzenia tylnym wyjściem.

Kozieniccy policjanci natychmiast podjęli szerokie działania, celem ustalenia i zatrzymania sprawcy. Do działań został skierowany pies tropiący z KMP w Radomiu, który odnalazł porzuconą w lesie odzież oraz narzędzia, które mogły posłużyć sprawcy przy dokonywaniu rozboju.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Droższe leki i pozamykane apteki? Szykują się zmiany

Już w niemal cztery godziny od zdarzenia policjanci dzięki swoim ustaleniom zatrzymali podejrzanego o ten czyn mężczyznę, który ukrywał się w piwnicy jednego z bloków na terenie Kozienic.

Funkcjonariusze odzyskali także skradzione mienie. 42-latek trafił tego samego dnia do policyjnego aresztu.

W czwartek Sąd Rejonowy w Kozienicach na wniosek policji i prokuratury Rejonowej w Kozienicach zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Teraz 42-latkowi grozi do 20 lat pozbawienia wolności.

Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić