o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Natalia Bogucka
|

Zabiły ojca. Regularnie je bił, gwałcił i więził. Ruszył proces sióstr Chaczaturian

216
Podziel się

W piątek w sądzie w Moskwie rozpoczął się proces przeciwko siostrom Chaczaturian. Są one oskarżone o morderstwo swojego ojca, do którego doszło w 2018 r. Mężczyzna przez wiele lat znęcał się nad córkami i wykorzystywał je seksualnie. O sprawie było głośno nie tylko w Rosji, ale i na całym świecie.

Zabiły ojca. Regularnie je bił, gwałcił i więził. Ruszył proces sióstr Chaczaturian
Siostry Chaczaturian odpowiedzą za mordestwo z premedytacją (Getty Images)
bDnFDUKt

W lipcu 2018 roku na klatce schodowej w Moskwie znaleziono zwłoki 57-letniego Michaiła Chaczaturiana. Na jego klatce piersiowej i szyi było wiele ran kłutych. Następnego dnia policja aresztowała jego córki: 19-letnią Krestinę, 18-letnią Angelinę i 17-letnią Marię.

Siostry Chaczaturian przyznały się do zabójstwa. Śledczy ustalili, że kilka godzin przed śmiercią ich ojciec wrócił ze szpitala psychiatrycznego i zrobił im awanturę o bałagan w mieszkaniu. Kolejno karał córki, m.in. rozpylając im na twarz gaz pieprzowy. Krestina, która chorowała na astmę, w wyniku ataku zemdlała.

bDnFDUKv

Tej nocy dziewczyny postanowiły zemścić się na ojcu. Zaatakowały go młotkiem, nożem i tym samym gazem pieprzowym, którego wcześniej użył wobec nich. Po zabiciu mężczyzny próbowały same zadać sobie rany, aby upozorować, że to ojciec pierwszy zaatakował je nożem. Potem wezwały policję i karetkę.

Śledczy ustalili, że siostry przez wiele lat były ofiarami przemocy w rodzinie. Ojciec regularnie je bił, gwałcił i więził. Jedna z sióstr próbowała przez to popełnić samobójstwo, jednak została uratowana przez lekarzy.

Ojciec zgotował im piekło. Siostry Chaczaturian odpowiedzą za morderstwo z premedytacją

Po długim i skomplikowanym śledztwie, w piątek 31 lipca przed sądem w Moskwie rozpoczął się proces w sprawie sióstr. Choć udowodniono, że ojciec się nad nimi znęcał, odpowiedzą za morderstwo z premedytacją - podaje CNN.

bDnFDUKB

21-letnia Krestina i 20-letnia Angelina będą sądzone razem. Ich młodsza siostra, 19-letnia Maria, która w momencie popełnienia przestępstwa była nieletnia, została uznana za niezdolną psychicznie do popełnienia morderstwa i będzie sądzona oddzielnie. Jednak jej również postawiono zarzut zabójstwa.

Uważamy, że nie miały innego wyjścia. Ojciec doprowadzał dziewczynki do rozpaczy, całe ich życie było ciągłym piekłem. Nie można ich porównać do ludzi zdrowych, spokojnych i zrównoważonych… Zapadły na poważne choroby psychiczne, w tym zespół stresu pourazowego. Potwierdzają to wszystkie badania w tej sprawie - powiedział prawnik jednej z sióstr, Aleksey Parshin.

Zobacz także: #11 pytań o przemoc wobec kobiet cz.1

bDnFDUKW
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(216)
kiki
4 miesiące temu
powinny jeszcze medal dostać za to,że tyle wytrzymały!
co za swiat
4 miesiące temu
No ofiara nigdy nie ma praw ale oprawca zawsze
istotne
4 miesiące temu
to trwalo latami, a zaden dorosly nie reagowal. Zadne organa nie reagowaly w tej sprawie. To jest wlasnie Rosja Putina, gdzie wolno katowac zony i gwalcic dzieci. W pisowskiej Polsce wkrotce bedzie podobnie.
bDnFDUKX
Toni
4 miesiące temu
Piekne dziewczyny szkoda zeby dalej przechodzily swoje pieklo w wiezieniu one juz wystarczajaco sie nacierpialy z rak swojego oprawcy dlaczego nikt im nie pomogl zeby zaznaly normalnego zycia ?
Gosc.
4 miesiące temu
moze najpierw powinni byc ukarani ludzie, ktorzy pozwolili na takie znecanie sie nad dziecmi i wypuscili ojca z psychiatryka. To oni, a nie dziewczyny, sa winni.
Najnowsze komentarze (216)
czort z nim
4 miesiące temu
za co mają siedzieć. uwolniły się od gada i za to mają być ukarane??????????????????? a gdzie byłą wcześniej Policja.nikt nic nie widział i nie słyszał????
ola
4 miesiące temu
mam nadzieję , że będą ułaskawione
Ala
4 miesiące temu
DOBRZE ZROBIŁY SĄ NIEWINNE
Gosc.
4 miesiące temu
moze najpierw powinni byc ukarani ludzie, ktorzy pozwolili na takie znecanie sie nad dziecmi i wypuscili ojca z psychiatryka. To oni, a nie dziewczyny, sa winni.
Mój nick
4 miesiące temu
Powinny tą sprawę zgłaszać i walczyć na wszelkie sposoby - każdy inny sposób, lecz nie taki!
jedna z nich
4 miesiące temu
ma za sobą próbę samobójczą (Śledczy ustalili, że siostry przez wiele lat były ofiarami przemocy w rodzinie. Ojciec regularnie je bił, gwałcił i więził. Jedna z sióstr próbowała przez to popełnić samobójstwo, jednak została uratowana przez lekarzy."), więc nie konfabuluj.
Te siostry
4 miesiące temu
mają gruzińskie nazwisko i gruzińską urodę. To, że mieszkają w Rosji, nie oznacza, że Rosja/Putin akceptuje przemoc wobec kobiet. Żaden z produkujących się na tym forum rusofobów zapewne nigdy w życiu nie był w Rosji i nie ma pojęcia o prawie rosyjskim, a swoją wiedzę czerpie jedynie z tvn-u i jemu podobnych stronniczych mediów.
Dajcie żyć!
4 miesiące temu
Uwolnić dziewczyny! Musiały znosić potwora i teraz mają jeszcze na dodatek znosić więzienie?! Niech prawo zacznie chronić poszkodowanych, a nie winnych!
bDnFDUKP
FreeTheGirls
4 miesiące temu
Proces to mam nadzieje o to czy dać im złoty medal czy srebrny?
12345
4 miesiące temu
Jeśli mają nie budzące wątpliwości dowody na to ze rzeczywiście było tak jak twierdzą to powinny być uniewinnione. Problem w tym ze wszystkie kobiety bronią się przed zarzutami tym że były gwałcone i wykorzystywane.Problem w tym że zmarły nie może się bronić .
sprawiedliwy
4 miesiące temu
no i tak jak w naszych sądach broni się oprawcę nie pokrzywdzonych te panie nie powinni być nigdy postawione w stan oskarzenia
pawel
4 miesiące temu
a kiedyś kary były publiczne +++
avatar
4 miesiące temu
znamy to skondś a wcześniej się z premedytacją podkładały
alka
4 miesiące temu
to wersja cwanego mecenaska który próbuje poruszyć opinię światową na znany również i w Polsce motyw "kobieta gnębiona, gwałcona" a więc liczy że będą bezkarne jak w Polsce / tu wystarczy kłamstwo potwierdzone przez biegłą sądową.
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić