Mateusz Kaluga
Mateusz Kaluga| 

Zabójstwo, gwałt i rozbój. Adrian S. resztę życia spędzi w więzieniu

5

Sąd Okręgowy w Krośnie wydał wyrok w sprawie zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem w Trześniowie (woj. podkarpackie). Oskarżony o tę zbrodnię 26-latek resztę życia ma spędzić w więzieniu - informuje portal nowiny24.pl. Proces toczył się za zamkniętymi drzwiami. Wyrok jest nieprawomocny.

Zabójstwo, gwałt i rozbój. Adrian S. resztę życia spędzi w więzieniu
Wyrok zapadł przed sądem w Krośnie. (Getty Images, outsider)

Adrian S. na ławie oskarżonych sądu w Krośnie zasiadł z kilkoma zarzutami: chodziło o zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem, gwałt, rozbój, podpalenie i usiłowanie włamania.

Odpowiadał w warunkach recydywy, bo mężczyzna pochodzący z Podkarpacia, mimo młodego wieku, był już wcześniej karany i przebywał w zakładzie karnym.

Proces, który rozpoczął się 7 marca, dotyczył dramatycznych wydarzeń, które rozegrały się 2 lutego 2022 roku w Trześniowie w powiecie brzozowskim. Był późny wieczór, gdy strażacy zostali zaalarmowani, że pali się drewniany dom, w którym mieszkała samotnie starsza kobieta. Strażacy wynieśli ją z płonącego budynku, ale 92-latka już nie żyła - przypomina portal nowiny24.pl.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Hołownia przeciwny komisji ds. wpływów. Kuriozalne tłumaczenie posła KO

Kobieta nie zginęła w pożarze

Śledczy zaczęli podejrzewać, że ogień został podłożony w celu zatarcia śladów. Po zbieraniu dowodów i przesłuchaniach, zatrzymali potencjalnego sprawcę. Sekcja zwłok potwierdziła, że 92-letnia kobieta została pozbawiona życia przed zaprószeniem ognia.

Według portalu nowiny24, przesłuchiwany w prokuraturze młody mężczyzna nie przyznał się do zarzucanych mu czynów. Odmówił składania wyjaśnień. Proces toczył się za zamkniętymi drzwiami. Łącznie przeprowadzono siedem rozpraw.

Za zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem, gwałt i rozbój sąd skazał 26-latka na karę dożywotniego więzienia. Za spowodowanie pożaru – na karę pięciu lat pozbawienia wolności. Za usiłowanie włamania – na trzy lata - informuje nowiny24.pl.

Sędzia Artur Lipiński orzekł wobec oskarżonego pozbawienie praw publicznych na okres 10 lat i łączną karę dożywocia. Bliscy ofiary mają otrzymać od oskarżonego po 100 tysięcy złotych zadośćuczynienia. Sąd orzekł także kwotę 300 tys. zł tytułem zadośćuczynienia i odszkodowania dla jednego z pokrzywdzonych.

Wyrok jest nieprawomocny.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić