Zabójstwo Polaka w Holandii. Policja aresztowała podejrzanych

16

31-letni Polak został zamordowany w niedzielę w Oudewater w centralnej części Holandii. - To straszny i smutny incydent - powiedział burmistrz Danny de Vries.

Zabójstwo Polaka w Holandii. Policja aresztowała podejrzanych
Zabójstwo Polaka w Holandii. Policja aresztowała podejrzanych Zdjęcie ilustracyjne (Pixabay)

Do tragicznego zdarzenia doszło w niedzielę rano, około godz. 6:30. Funkcjonariusze zostali powiadomieni o awanturze i po przybyciu na miejsce zastali ciężko rannego mężczyznę w domu przy Kapellestraat w Oudewater.

Mimo reanimacji, 31-letni mężczyzna, w wyniku dźgnięcia nożem zmarł na miejscu. W tej sprawie policjanci zatrzymali dziewięć osób, w wieku od 22 do 48 lat. Wszyscy są narodowości polskiej.

Burmistrz Danny de Vries powiedział do mediów, że przemoc wśród pracowników emigrantów z Europy Wschodniej staje się niestety coraz bardziej powszechna, nazywając to "niepokojącym zjawiskiem, którego Holandia jako społeczeństwo nie powinna ignorować".

Wszyscy podejrzani pozostają nadal w areszcie. Policjanci badają sprawę, ale wciąż nie jest jasne, co dokładnie wydarzyło się w domu.

Zginęło małżeństwo

To nie jedyna tragedia w Holandii z udziałem Polaków. 5 lutego, na obrzeżach miasta Dronten znaleziono zwłoki młodego mężczyzny. Na polu leżało ciało 21-letniego Konrada.

Następnego dnia na gruntach ornych znaleziono kolejne ciało. To była Wiktoria. Zwłoki kobiety leżały w niedalekiej odległości od ciała jej narzeczonego. Ich zgon potwierdziła Komenda Powiatowa Policji w Przeworsku (woj. podkarpackie).

Zobacz także: "Prosto z Igrzysk". Duża skocznia olimpijska szansą dla Polaków?
Autor: JAR
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić