aktualizacja 

Zaczęło się. Leśnicy: "Nie ma już odwrotu"

41

Tęsknicie za wiosną? A zatem zdjęcie opublikowane przez Nadleśnictwo Olsztyn na Facebooku z pewnością wam się spodoba. Meteorologiczna, a także astronomiczna i kalendarzowa wiosna, rozpoczynają się w marcu. Przyroda już teraz pokazuje nam, że ''idzie nowe''.

Zaczęło się. Leśnicy: "Nie ma już odwrotu"
Zdjęcie poglądowe (Facebook, Nadleśnictwo Olsztyn)

Zmęczeni szarością, chłodem, długimi wieczorami i chorobami, niecierpliwie szukamy zwiastunów nadchodzącej wiosny. Chociaż do rozpoczęcia kalendarzowej wiosny (21 marca — red.) pozostało jeszcze kilka tygodni, już teraz możemy podziwiać pierwsze oznaki nowej pory roku w naturze.

Nawet gdy za oknem wciąż zalega śnieg, niektóre rośliny rozpoczynają kwitnienie i cieszą nasze oczy, dając nadzieję na rychłą poprawę pogody.

Gdy zima powoli dobiega końca, ogród zaczyna nowe życie. To znak, że możemy żegnać się z szarością i na nowo wpuścić kolory do mieszkań i domów.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Sensacyjne odkrycie na najbardziej odizolowanej wyspie świata. Moai na suchym dnie jeziora

Na szczęście jest sporo gatunków roślin, którym śnieg i chłód niestraszny. Wyprzedzają wiosnę i robią, co mogą, by i nas wybudzić z zimowego snu.

Każdego roku tłumy turystów przyjeżdżają do Doliny Chochołowskiej, by podziwiać kwitnące tu pośród Tatr krokusy. Choć jest to niewątpliwie niepowtarzalny widok, nie musimy jechać do Zakopanego, żeby zobaczyć pierwsze kwitnące kwiaty. Nadleśnictwo Olsztyn pokazało właśnie zdjęcia, które są tego najlepszym dowodem.

Nadleśnictwo Olsztyn: wiosna w natarciu

Wielu z nas postrzega wiosnę jako najwspanialszą porę roku. I nie ma w tym nic dziwnego. Piękne krzewy i byliny, wybudzone ze snu dzięki słonecznym promieniom, potrafią zachwycić i skutecznie poprawić nastrój.

Leśniczy Piotr Wyszomierski z Nadleśnictwa Olsztyn, wykonał zdjęcia, na których widzimy ''kwitnące zwiastuny wiosny'', a konkretnie piękne, choć nieco nieśmiałe jeszcze, krokusy.

Krokus, szafran... jak zwał, tak zwał, ważne, że nie ma już odwrotu - wiosna w natarciu — czytamy w poście, dodanym przez Nadleśnictwo Olsztyn na Facebooku.

To już oficjalne: możemy powoli żegnać się z zimą!

Trwa ładowanie wpisu:facebook
Autor: APOL
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić