Aniela Siwek| 
aktualizacja 

Sprawa Madeleine McCann. Niemiecka policja z nowym tropem

30

Śledczy prowadzący sprawę Madeleine McCann przeszukali kolejną posiadłość położoną w Hanowerze. W akacji brały udział psy tropiące. Jednak nie wiadomo czy te działania doprowadziły do wyczekiwanego przełomu.

Sprawa Madeleine McCann. Niemiecka policja z nowym tropem
Policja przeszukuje kolejną posiadłość w związku ze sprawą. (Photo by Alexander Koerner/Getty Images) (Getty Images, Alexander Koerner)

Niemiecka policja dotarła do domu w pobliżu Hanoweru, gdzie kiedyś mieszkał Christian Brueckner. Funkcjonariusze byli na miejscu od wczesnych godzin porannych, ale obecni mieszkańcy domu okazali się niewinnymi obywatelami.

Akcja zakończyła się po ośmiu godzinach. Według doniesień prasy nie przyniosła długo wyczekiwanego przełomu. W lipcu policja przeszukała znajdujący się kilkanaście kilometrów dalej ogródek działkowy, który był kiedyś zajęty przez Bruecknera. Tam również nie natrafiono na dowody w sprawie Madeleine McCann.

Podejrzany w sprawie Maddie trafił do szpitala

Podejrzany o porwanie i zabójstwo Madeleine McCann przebywa obecnie w szpitalu. Christian Brueckner ma wiele obrażeń m.in. złamane dwa żebra. Rzeczniczka sądu Jessica Knab-Henrichs potwierdziła incydent, ale nie podała, w jaki sposób do niego doszło.

Zobacz także: Kim Dzong Un zwołał naradę. Wszystko przez pandemię koronawirusa

Prawnik Bruecknera oskarża więziennych strażników o atak i pobicie jego klienta. W planach jest złożenie skargi. Strażnicy twierdzą, że Brueckner przewrócił się w celi.

Christian Brueckner odsiaduje 21-miesięczny wyrok za narkotyki i 7-letni wyrok za gwałt 72-letniej kobiety. Jest głównym podejrzanym o porwanie Madeleine McCann w 2007 roku. W styczniu ma otrzymać prawo do warunkowego zwolnienia.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić