aktualizacja 

Zaginięcie Madeleine McCann. Zaatakowali go w celi? Niemiec w szpitalu

21

Christian Brueckner, który jest podejrzewany o porwanie i zabójstwo Madeleine McCann, trafił do szpitala. Podczas rozprawy w niemieckim sądzie doszło do incydentu, w wyniku którego doznał złamania dwóch żeber.

Zaginięcie Madeleine McCann. Zaatakowali go w celi? Niemiec w szpitalu
(Getty Images)

Christian Brueckner odsiaduje 21-miesięczny wyrok za narkotyki. W styczniu ma otrzymać prawo do warunkowego zwolnienia. Mężczyzna odsiaduje też 7-letni wyrok za gwałt 72-letniej kobiety. Jest również głównym podejrzanym o porwanie Madeleine McCann w 2007 roku.

Obecnie Brueckner przebywa w więzieniu w Kolonii. W poniedziałek został przewieziony do Brunszwiku w celu rutynowego przesłuchania, jednak w trakcie rozprawy doszło do niesprecyzowanego incydentu. Brueckner został od razu przewieziony do szpitala - informuje Associated Press.

Brueckner ma złamane dwa żebra. Rzeczniczka sądu Jessica Knab-Henrichs potwierdziła incydent, ale nie podała, w jaki sposób do niego doszło.

Prawnik Bruecknera, Friedrich Fulscher, oskarża o wszystko więziennych strażników, którzy mieli zaatakować jego klienta w celi. Jak podaje "Independent", adwokat ma w planach złożenie skargi. Strażnicy z kolei utrzymują, że Brueckner przewrócił się w celi.

"Daily Mail" dotarł tymczasem relacji świadków. Według rozmówców tabloidu strażnicy mieli powiedzieć medykom w karetce, że "ktoś tu się zbuntował".

Brueckner od czerwca jest głównym podejrzanym w sprawie zaginięcia Madeleine McCann. W 2007 roku 3-letnia wówczas dziewczynka została uprowadzona z pokoju hotelowego w Portugalii. W czerwcu br. niemieckie władze zidentyfikowały Bruecknera jako podejrzanego w tej sprawie.

Zobacz także: Fundusz Wsparcia Kultury. Piotr Gliński wstrzymał pieniądze dla artystów. "Nie było nacisków"
Autor: MMC
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić