Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Jan Manicki
Jan Manicki
|
aktualizacja

Protesty w Niemczech. Policja użyła armatek wodnych

230
Podziel się:

W Niemczech odbyło się kilka demonstracji przeciwko noszeniu maseczek ochronnych w związku z pandemią koronawirusa. Podczas protestu we Frankfurcie nad Menem funkcjonariusze użyli armatek wodnych przeciwko kontrdemonstrantom.

Protesty w Niemczech. Policja użyła armatek wodnych
We Frankfurcie nad Menem policja użyła armatek wodnych wobec kontrmanifestantów (Twitter)

W sobotę za zgodą władz Frankurtu blisko 1000 osób demonstrowało w centrum miasta na wezwanie kolektywu Querdenker (niem. Wolnomyśliciel, Nonkonformista). To inicjatywa kilku zgromadzeń, które w ciągu ostatnich miesięcy występowały przeciwko ograniczeniom związanym z pandemią koronawirusa. Protestujący domagali się zniesienie obowiązku noszenia maseczek.

Na demonstracji pojawiło się około 200 kontrmanifestantów z ruchu antyrasistowskiego. Ustawili oni transparent z napisem "Prawo do ziemi". Jak podaje agencja AFP, policja użyła armatki wodnej do rozproszenia kontrdemonstracji, która odbywała się bez zezwolenia władz.

Demonstracje w Niemczech. Protestowali przeciwko obostrzeniom

Protesty odbywały się także w innych niemieckich miastach. W Ratyzbonie w Bawarii na południu kraju, na ulice wyszło około 700 demonstrantów. Manifestanci domagali się zniesienia obowiązku noszenia maseczek oraz sprzeciwiali się zamykaniu barów i restauracji.

Na niedzielę zaplanowano demonstracje również na zachodzie Niemiec. Mają odbyć się one w Lindau i Erlangen. Obywatele chcą zaprotestować przeciwko surowym obostrzeniom sanitarnym wprowadzonym przez niemiecki rząd.

Surowe obostrzenia sanitarne w Niemczech. Doszło do aktów przemocy

W demonstracji która odbyła się 7 listopada w Lipsku w Saksonii na wschodzie Niemiec wzięło udział 20 tys. osób sprzeciwiających się noszeniu maseczek. Podczas protestów doszło zamieszek. Niemiecka policja poinformowała, że była obiektem wielu ataków, protestujący mieli rzucać w nią kamieniami i racami.

Funkcjonariusze zatrzymali najbardziej agresywne osoby. Rząd Niemiec Angeli Merkel następnego dnia potępił przemoc i ostrzegł przed teoriami spiskowymi głoszonymi podczas demonstracji. Według AFP, do przeciwników ograniczeń związanych z epidemią koronawirusa należą w szczególności działacze ruchów antyszczepionkych oraz propagatorzy teorii spiskowych.

Obejrzyj także: Koronawirus w Niemczech. Sukces walki z pandemią? "Bezpieczniej niż w Polsce"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(230)
gosia
2 lata temu
Silna Polska oznacza słabsze Niemcy.Więc to oczywiste że nasz sąsiad z zachodu będzie nam podkładał kłody pod nogi. Gdyby Polska i Niemcy zawarły sojusz i wspierały się w rozwoju nikt by im nie podskoczył. Ale jak mają się dogadać gdy Niemcy mają manię wyższości i myślą że są lepsi niż każdy inny kraj.
No dalej
2 lata temu
Tussku.. daj " mocny wpis", "wbij szpilę Makreli... Ale niestety, nie widzę żadnego powodu, dla którego nagle miałbyś stać się mężczyzną...
Zaziębią się
2 lata temu
I teraz wszyscy się zaziębią od tej wody i będzie rozwinięty kolejny szczep Covid 2020
Zaziębią się
2 lata temu
I teraz wszyscy się przeziębią i będą mieli corvid!
Asa
2 lata temu
Co na to Frank Timmersman,? Niemcy ni radzą sobie z praworządnościa ? Może wstrzymaja im fundusze unijne.
Fggh
2 lata temu
Zdjecia z Białorusi? Niedobry Łukaszenka.
Dudus
2 lata temu
To samo należy zrobić na strajku ,,kobiet" jak tylko temperatura spadnie poniżej zera ,dobrze polać wodą, będzie spokój do wiosny aż mrozy puszczą.
Adolfina
2 lata temu
Ja także jestem zaniepokojony stanem demokracji w Niemczech
emeryt
2 lata temu
Tak policja Polska powinna działać jak policja Niemiecka w imię poszanowania prawa i demokracji. A co robiła w stosunku od strajku kobiet? Oto jest pytanie, czy popierała a nie pilnowała porządku. Policja Polska winna być gruntownie zreformowana, bo nie może być tak ze sama łamie prawo.
krakus
2 lata temu
to w Niemczech policja moze tak robic...w Polsce nie.. bo Polacy niechca lewicowo-teczowych teorii i to jest lamanie prawa wg bruxelczykow
podejrzewam
2 lata temu
Zapewne podjudzacze z olgino tam też ostro działają. Ciekawe jaki jest tam poziom świadomości o tym.
marsa31
2 lata temu
PRAWORZĄDNOŚĆ .PRAWA OBYWATELI . DEMOKRACJA .
Nick
2 lata temu
Poprawka :) Wydaje się że Niemcy mają problem z praworządnością i demokracją należy natychmiast uruchomić art7
Nick
2 lata temu
Wydaje się że Niemcy mają problem z samorządnością i demokracją należy natychmiast uruchomić art7
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić