Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
aktualizacja

Zakaz lotów międzynarodowych przedłużony. Rząd podał nową datę

16
Podziel się:

Polska przedłużyła zakaz lotów międzynarodowych. Obowiązuje on u nas w kraju od połowy marca. Teraz, zgodnie z nowych rozporządzeniem Rady Ministrów, zostanie przedłużony. Kiedy będziemy mogli latać za granicę?

Zakaz lotów międzynarodowych został przedłużony
Zakaz lotów międzynarodowych został przedłużony (Getty Images)

W Polsce powoli przywracane są loty krajowe. One również zostały wcześniej zawieszone z uwagi na koronawirusa. Od poniedziałku 1 czerwca krajowy pasażerski ruch lotniczy wznowiły Polskie Linie Lotnicze LOT, które oferują rejsy samolotami między 8 miastami w Polsce (z Warszawy do Gdańska, Krakowa, Poznania, Rzeszowa, Szczecina, Wrocławia i Zielonej Góry, a także z Krakowa do Gdańska).

Zakaz lotów międzynarodowych. Do kiedy obowiązuje?

Zgodnie z opublikowanym w Dzienniku Ustaw rozporządzeniem Rady Ministrów, zakaz lotów międzynarodowych obowiązuje w Polsce do 16 czerwca.

Z uwagi na obowiązywanie w Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii, konieczne jest przedłużenie okresu obowiązywania zakazów w ruchu lotniczym w odniesieniu do lotów międzynarodowych. Ze względu na planowane zniesienie ograniczeń dotyczących przekraczania granicy Rzeczypospolitej Polskiej, przedłużenie powinno nastąpić do dnia 16 czerwca 2020 roku - czytamy w rozporządzeniu.

Na polskich lotniskach nadal nie mogą lądować samoloty wykonujące loty międzynarodowe. Nowe rozporządzenie przedłużające zakaz lotów międzynarodowych do 16 czerwca wchodzi w życie w niedzielę 7 czerwca.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(16)
Beti
2 lata temu
A może ktoś by pomyślał o Polakach którzy chcą wrócić do kraju i odwiedzić swoją rodzine ? Czy już my tez nie mamy wstępu do własnego kraju ?
Dobromil
2 lata temu
W samolocie gdzie może wejść na pokląd 200 osób po obostrzeniach tylko połowa z tego. Na dłuższych trasach jest to nieopłacalne.
Opłacalność?
2 lata temu
Że tak spytam z czego teraz żyję LOT?
LBGT+
2 lata temu
Dopóki nie zaszczepią wszystkich samolotów na HPV to loty do Koronawirysa powinny być zablokowane na amen i na wieki wieków
czemu?
2 lata temu
ale śmiech kurierzy wożą przesyłki, loty od lipca a przesyłka już 1,5 miesiąca w kraju, dno
Viola
2 lata temu
Loty do USA sa zawieszone do konca czerwca...to tez loty miedzynarodowe...chyba?
JankoMuzykant
2 lata temu
Lotniska musza być zamknięte gdyż trzeba nadrobić braki w chodzeniu bez ograniczeń do kościołów. Tamtejsza turystka tak podupadła - ze juz hasło strzyć owce poszło do lamusa. Teraz jest hasło - poświecić owce.
cscsc
2 lata temu
Ta … zamknąć kraj, a rekordy zakażeń bijemy już dziś! Sorka, rząd zamyka nie dla ochrony, ale żebyśmy nie spierd0lili...
Heh
2 lata temu
Otworzyc dla chinczykow to b dobrzy ludzie!
Nie wpuszczac
2 lata temu
Nie chce być zamknięta,palska jest pięknym naszym krajem nie powinno się wpuszczać przez 18mc nikogo Sami sobie damy radę! Nie chce angili chinoli iroli w naszym kraju bo chce wysc bez maseczki z dziećmi nad wode. Ludzie otrząśnijcie się To nie żarty z wirusem.Nikt nic nie wymyśla żadni lekarze rząd wirus jest i będzie tragedia gdy otworzą loty granice.
covidek
2 lata temu
Lot w granicach Europy jest bezpieczny, max 2 godziny ekspozycji na wirusa. Dlaczego w o2 nikt nie pisze o tysiacach zarazonych w Sindbadzie (czas eskpozycji 5-40 godzin)?
Leon.
2 lata temu
POLSKA NIE POWINNA ZGADZAĆ SIĘ NA LOTY MIĘDZYNARODOWE..TURYŚCI ZNOWU BĘDĄ PRZEWOZIĆ ZARAZĘ WIRUSA..TRZEBA LECZYĆ TYCH CO CHORUJĄ..I MIEĆ ZAREZERWOWANE MIEJSCA LECZENIA DL TYCH KTÓRZY ZACHORUJĄ.DOPÓKI NIE MA ODPOWIENIEGO LEKU TO LOTY NIE SĄ POTRZEBNE MIĘDZYNARODOWE..NIECH POLACY WYPOCZYWAJĄ W POLSCE.
Air szoł
2 lata temu
Bitte noch keine Flüge !!! Dziękujemy !
Kyyyyo
2 lata temu
Polska,nie pozwólmy na wpuszczanie lotów międzynarodowych. Niedosyc ze po wyborach zobaczycie ilu umiera to jeszcze turystów chcą nam wpuszczać,zobaczcie jaki reżim jest w hiszpani kontrola aplikacje,u nas to nie przejdzie.Ja nie chce by Polacy tak szybko na loty pozwolili,chce iść spokojnie do lekarza ludzie chcą się badać a znów wszystko umrze przez przyjazdy.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić