Zakaz lotów międzynarodowych przedłużony. Rząd podał nową datę

29

Polska przedłużyła zakaz lotów międzynarodowych. Obowiązuje on u nas w kraju od połowy marca. Teraz, zgodnie z nowych rozporządzeniem Rady Ministrów, zostanie przedłużony. Kiedy będziemy mogli latać za granicę?

Zakaz lotów międzynarodowych został przedłużony
Zakaz lotów międzynarodowych został przedłużony (Getty Images)

W Polsce powoli przywracane są loty krajowe. One również zostały wcześniej zawieszone z uwagi na koronawirusa. Od poniedziałku 1 czerwca krajowy pasażerski ruch lotniczy wznowiły Polskie Linie Lotnicze LOT, które oferują rejsy samolotami między 8 miastami w Polsce (z Warszawy do Gdańska, Krakowa, Poznania, Rzeszowa, Szczecina, Wrocławia i Zielonej Góry, a także z Krakowa do Gdańska).

Zakaz lotów międzynarodowych. Do kiedy obowiązuje?

Zgodnie z opublikowanym w Dzienniku Ustaw rozporządzeniem Rady Ministrów, zakaz lotów międzynarodowych obowiązuje w Polsce do 16 czerwca.

Z uwagi na obowiązywanie w Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii, konieczne jest przedłużenie okresu obowiązywania zakazów w ruchu lotniczym w odniesieniu do lotów międzynarodowych. Ze względu na planowane zniesienie ograniczeń dotyczących przekraczania granicy Rzeczypospolitej Polskiej, przedłużenie powinno nastąpić do dnia 16 czerwca 2020 roku - czytamy w rozporządzeniu.

Na polskich lotniskach nadal nie mogą lądować samoloty wykonujące loty międzynarodowe. Nowe rozporządzenie przedłużające zakaz lotów międzynarodowych do 16 czerwca wchodzi w życie w niedzielę 7 czerwca.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić