Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Przejdź na
Anna Piątkowska-Borek
|
aktualizacja

Koronawirus w Polsce. Zakaz lotów przedłużony. Kiedy znowu będzie można latać?

24
Podziel się

O podróżach samolotem, póki co, możemy jeszcze zapomnieć. Do 9 maja obowiązywał zakaz lotów, a dziś - 10 maja - weszło w życie kolejne rozporządzenie rządu w tej sprawie. Zakaz ruchu lotniczego został przedłużony do 23 maja.

Zakaz lotów przedłużony
Zakaz lotów przedłużony (Getty Images)
bFdPJrnp

Zakaz lotów do 23 maja

Jeszcze o dwa tygodnie został przedłużony zakaz lotów w przestrzeni powietrznej. Do 23 maja ruch lotniczy został jeszcze wstrzymany. Nie wiadomo też, czy po tym okresie zostanie wznowiony. W tym momencie nie warto więc planować podróży samolotem.

Obowiązujący do 23 maja 2020 zakaz obejmuje wykonywanie handlowych przewozów lotniczych, w których przewozi się pasażerów w ruchu krajowym. Wyjątkiem są loty wykonywane w interesie publicznym lub państwa oraz loty statkami powietrznymi, które mają do 15 miejsc pasażerskich, wykonującymi lądowanie handlowe w celu zabrania lub pozostawienia pasażerów.

bFdPJrnr

Podpisane przez premiera Mateusza Morawieckiego rozporządzenie przedłuża zakaz lotów do 23 maja. Jak przypomina Urząd Lotnictwa Cywilnego, zakaz w ruchu lotniczym dotyczy wykonywania lądowania cywilnych statków powietrznych na lotniskach wpisanych do rejestru lotnisk cywilnych i lądowiskach wpisanych do ewidencji lądowisk rzeczypospolitej polskiej wykonujących międzynarodowe loty przewożące pasażerów. Wyjątkiem są: loty cargo, loty bez ładunku i bez pasażerów, loty o statusie HOSP, HUM, STATE, HEAD i inne loty wykonywane w celu ratowania życia lub zdrowia ludzkiego (np. na hasło RATOWNIK), loty w celu ochrony porządku publicznego (np. na hasło GARDA), loty do Rzeczypospolitej Polskiej statkami powietrznymi wyczarterowanymi na zlecenie organizatorów turystyki lub podmiotu działającego na ich zlecenie przed dniem 15 marca 2020, a także loty na zlecenie Prezesa Rady Ministrów lub na zlecenie osoby fizycznej lub osoby prawnej, statkami powietrznymi posiadającymi do 15 miejsc pasażerskich.

Zakazowi ruchu lotniczego nie podlegają także loty czarterowe realizowane przez obcych przewoźników lotniczych. Chodzi o loty wykonywane na zlecenie państw obcych, w celu powrotu ich obywateli oraz loty statków powietrznych znajdujących się w niebezpieczeństwie.

bFdPJrnx

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

bFdPJrnS
KOMENTARZE
(24)
Art
2 lata temu
15 czerwiec 2024
Misia
2 lata temu
Ja chce do domu
Hmmm
2 lata temu
Jak będzie wyglądał lot na pokładzie samolotu? Może ktoś jaśniej to przedstawi opinii społecznej.
bFdPJrnT
Cóż
2 lata temu
Tylko gdzie tu tylko latać jak wszędzie to samo.
Adriatyk
2 lata temu
Żadnych lotòw!!!! Szczególnie z Anglii,Hiszpanii,Włoch!!!!
tym
2 lata temu
LOT sprzedać to ruina .
zzzz
2 lata temu
23.95 to jeszcze dwa tygodnie z tymi parchamiKazałem swoją pensje podzielić na roboli.
nikolaos77
2 lata temu
mam sprawy za granica do zalatwienia musze wyleciec w czerwcu!!
koalicja
2 lata temu
Szumowski pewnie lewe interesy robi i chce żeby ludzie bali się dalej tej pseudo choroby której wyniki sam dyktuje telewizji. Skończmy z tym PISem. Ile oni jeszcze będą kraść swoimi specustawami którymi pasztecik podpisuje przed pójściem spać.
plplpl
2 lata temu
Czym się różni lot samolotem od jazdy pociągiem czy autokarem ? Nawet na terenie Polski podróż samolotem z jednego końca kraju na drugi trwa około 1,5 godziny a pociągiem czy autokarem 8 godzin - gdzie tu sens i logika ???
Bliski kantor
2 lata temu
Udowodnie ci nie poczytalność coś muszę nue tre
bbb
2 lata temu
0 0 0.
Bbb
2 lata temu
Właśnie sobie przypomniałem...
bFdPJrnL
2Q2
2 lata temu
Bez myślenia i tak jego puszczę
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić