Zakładają to niemowlętom na głowy. Można paść ze zdumienia

4

Wśród chińskich rodziców coraz większą popularnością cieszy się nietypowy trend. Polega on na nakładaniu na głowę niemowląt specjalnych hełmów lub nakładek. Wierzą, że w przyszłości pociechy docenią ich ciężką pracę. Czemu służą takie zabiegi?

Zakładają to niemowlętom na głowy. Można paść ze zdumienia
Chińskim rodzicom zależy, aby w przyszłości ich pociechy miały... odpowiedni kształt głowy (Getty Images, ? 2018 Yiu Yu Hoi)

Jak podaje Asia One, zabiegi chińskich rodziców wynikają z chęci zmiany kształtów głów swoich pociech. Obawiają się, że w innym wypadku staną się one "płaskie", co wśród społeczeństwa jest uważane za nieatrakcyjne.

Chiny. Rodzice chcą zmieniać kształt głów swoich dzieci

Ponieważ niemowlęta posiadają miękkie kości, rodzice mają nadzieję, że dzięki odpowiednim zabiegom uczynią ich głowy bardziej okrągłymi. Dorośli nie tylko wydają pieniądze na specjalne nakładki i hełmy, dzięki którym osiągną taki efekt, lecz wymieniają się metodami m.in. na forach internetowych.

Mam płaską głowę i wiem, jakie to bolesne dla kobiet, które gonią za pięknem. Nie chcę, żeby moje dziecko dorosło i miało kompleksy z tego samego powodu – cytuje wpis jednej z matek Asia One.

Dorośli nie tylko kupują sprzęty, lecz także zwracają się o pomoc do lekarzy. Nierzadko ich starania spotykają się z krytyką ze strony bliskich, którzy uważają podobne zabiegi za uciążliwe dla niemowlęcia.

Zabrałem moje dziecko na korektę kształtu głowy pomimo protestów mojej rodziny – chwalił się na forum internetowym jeden z ojców (Asia One).
Nikt nie włożyłby dziecku kasku na głowę bez powodu. Teraz cierpi, ale robi to dla pięknej głowy w przyszłości. Kiedy twoje dziecko dorośnie, doceni twoją ciężką pracę – wspierają się nawzajem rodzice (Asia One).
Zobacz także: Zobacz też: Zapaść w psychiatrii dziecięcej w Warszawie. Na oddziałach brakuje lekarzy
Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić