Rafał Strzelec
Rafał Strzelec| 

Żałobny wpis Pawłowicz. "Większość Polaków nie chce swego państwa"

91

Krystyna Pawłowicz znów daje się ponieść emocjom w mediach społecznościowych. Tym razem sędzia Trybunału Konstytucyjnego postanowiła pożegnać się z Polską. - Większość Polaków nie chce swego 1000-letniego państwa. Nie utożsamia się - grzmi Pawłowicz na X.

Żałobny wpis Pawłowicz. "Większość Polaków nie chce swego państwa"
Krystyna Pawłowicz znowu zamieściła kontrowersyjny wpis na Twitterze (AKPA)

Krystyna Pawłowicz lubi podkręcać emocje w mediach społecznościowych. Codziennie komentuje bieżącą politykę.

Jej najczęstszym celem jest obecny rząd i większościowa koalicja. Pawłowicz wielokrotnie ogłaszała już utratę suwerenności przez Polskę. Tak też było tym razem.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Hołownia show. Top 10 ripost marszałka Sejmu

Pawłowicz żegna się z Polską

Kolejny wpis Krystyny Pawłowicz w mediach społecznościowych jest zabarwiony dużą dozą pesymizmu. Niegdysiejsza posłanka Prawa i Sprawiedliwości, a obecnie sędzia Trybunału Konstytucyjnego uważa, że nadszedł czas pożegnania z Polską.

No to żegnajmy się z Polską… Usuwa się nam polski grunt spod nóg. Większość Polaków nie chce swego 1000-letniego państwa. Nie utożsamia się. Rozbija naszą Ojcowiznę kijem bejsbolowym Dlaczego? Skąd ta mordercza nienawiść do siebie samych? Demoniczna sprawa - napisała na X Pawłowicz.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Łatwo chyba dostrzec, co wprawiło w tak smutny nastrój sędzię TK. Chodzi o decyzję ministra kultury i dziedzictwa narodowego Bartłomieja Sienkiewicza, który postawił w stan likwidacji Telewizję Polską, Polskie Radio i Polską Agencję Prasową. Jest to reakcja na weto prezydenta w sprawie ustawy okołobudżetowej, która przewidywała możliwość dofinansowania dla mediów publicznych w wysokości 3 mld złotych.

"Gazeta Wyborcza" donosi, że Andrzej Duda może jeszcze skierować ustawę budżetową do Trybunału Konstytucyjnego, a ten może uznać ją za niekonstytucyjną, co mogłoby doprowadzić do rozwiązania parlamentu i rozpisania nowych wyborów.

Scenariusz ten wydaje się jednak mało prawdopodobny, choć z pewnością Krystyna Pawłowicz bardzo by się ucieszyła z takiego obrotu spraw. Odkąd bowiem jej ulubiona partia straciła władzę, sędzia TK widzi przyszłość kraju w ciemnych barwach. Nic jednak nie zapowiada, by w najbliższych miesiącach skład parlamentu się zmienił.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić