o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
EKO
|

Zamordowali nastolatkę dotkniętą albinizmem. Jeden zdradził szczegóły

12
Podziel się

Trwa proces trzech mężczyzn, którzy mieli dopuścić się morderstwa Gabisile Shabane. Nastolatka z Republiki Południowej Afryki została uprowadzona i zabita – jak ustalili śledczy, oprawcy chcieli wykorzystać jej części ciała do magicznych rytuałów.

Zamordowali nastolatkę dotkniętą albinizmem. Jeden zdradził szczegóły
Nastolatka dotknięta albinizmem została porwana i zamordowana. Trwa proces jej oprawców (zdjęcie ilustracyjne) (Getty Images, 2011 Gallo Images)
bESiTydh

Gabisile Shabane została napadnięta i zamordowana w 2018 roku. Przed sądem stanęli Thokozani Msibi, lokalny uzdrowiciel, który miał zaplanować zbrodnię, Knowledge Wezi Mhlanga oraz Mthobisi Brilliant Mkhize oraz świadek koronny – jego danych nie podano do wiadomości publicznej.

W przestępstwie uczestniczyli także Mfanasibili Gamedze i Josiah Tubane. Pierwszy z mężczyzn zmarł w trakcie pobytu w areszcie, a drugi już rok po morderstwie przyznał się do winy i obecnie odsiaduje karę.

bESiTydj

Morderstwo nastolatki dotkniętej albinizmem. Oskarżeni zdradzili szczegóły

Szczegóły na temat morderstwa przedstawił świadek koronny, określany w prawie jako "X". Jak podaje Sunday Times, "X" zeznał, że w jego obecności nastolatkę zmuszono do wypicia płynu hamulcowego.

Zobacz także: Zobacz także: Pojmali ich i zamordowali. Makabryczne ustalenia naukowców ws. masowego grobu
bESiTydp

"X" przekonywał sąd, że był świadkiem magicznych rytuałów z wykorzystaniem szczątek i krwi zamordowanej nastolatki. To, co pozostało ze zwłok Gabisile Shabane, poćwiartowano i pochowano w płytkim grobie.

Powiedziano mi, że nadszedł czas, abym się oczyścił, dzięki czemu moja mama wyzdrowieje, a wszystkie nasze sprawy zaczną toczyć się pomyślnie. Potem wszyscy zdjęliśmy ubrania i zużyliśmy zawartość wiadra [z krwią nastolatki – przyp. red.] – zeznawał przed sądem "X" (Sunday Times).

W wielu regionach Afryki osoby dotknięte albinizmem są zmuszone żyć w nieustannym poczuciu zagrożenia. Ponieważ zgodnie z lokalnymi wierzeniami części ich ciał mogą być z powodzeniem wykorzystywane w magicznych rytuałach lub do produkcji amuletów, padają ofiarami porwań, okaleczeń, a nawet morderstw.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bESiTydK
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(12)
nico
5 godz. temu
może warto rozpowszechnić "tam" tę historię aby ewentualni naśladowcy zrozumieli, że po zabiciu drugiego człowieka, niezależnie od koloru jego skóry, ma się PECHA i spędza resztę życia w więzieniu??!!!!
Vij
miesiąc temu
No a czym to niby różni się od profanacji ciał zmarłych chrześcijan preparowanie ich kości, wnętrzności, zbieranie krwi itp i nazywanie tego relikwiami?
fffff
miesiąc temu
sto lat za ............
bESiTydL
nikos
2 miesiące temu
neopoganizm?
Janek dlugi
2 miesiące temu
Przyjechał wódz unijny który chce rozlewu krwi bo za wszelką cenę chce zrobić z Polaków parobków unijnych sprzedając Polskę Niemcom Czy wy piszący pochlebne komentarze tym zdrajcom żeby wasze dzieci i wnuki mówiły po Niemiecku i pracowały u bauera Taką swoim dzieciom i wnukom szykujecie Polskę ze stolicą w Berlinie Czy wy naprawę jesteście na tyle ślepi czy za te 100 zł co wam dali ich chwalicie
gosc
2 miesiące temu
my też mamy w polsce średniowiecznej magiczne rytuały
Muzuuu
2 miesiące temu
Wróżbita Maciej, tylko, że czarny.
antyfan
2 miesiące temu
a w Europie, rdzennych mamy tylko albinosów, więc jest się czego obawiać...
Lopek
2 miesiące temu
A Brytyjczycy klękają przed takimi ha ha ha.
ttt
2 miesiące temu
i ta ciemnota przybyla do Europy
Marcella
2 miesiące temu
No to magiczne rytuały im nie pomogły...
Robert
2 miesiące temu
No i ci oświeceni lekarze chcą do nas przybyć, Jachira , Sterczewski, lempart, Kramek - rozumiem że tak nienawidzicie tego kraju i nas Polaków że chcecie nam zafundować podobne to opisanych w artykule atrakcje ?.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić