aktualizacja 

COVID. Nowe obostrzenia przed Świętami? Rzecznik rządu nie ma wątpliwości

39

Rzecznik rządu gościł w programie "Graffiti" w Polsat News. Piotr Müller zabrał głos w sprawie wprowadzenia kolejnych obostrzeń przed Świętami Bożego Narodzenia. Polityk nie ma wątpliwości.

COVID. Nowe obostrzenia przed Świętami? Rzecznik rządu nie ma wątpliwości
Rzecznik rządu Piotr Müller (Wikimedia Commons)

Pandemia koronawirusa w Europie nie daje za wygraną. Wczoraj kanclerz Angela Merkel ogłosiła wprowadzenie nowych, surowych obostrzeń na terenie całego kraju. Od środy do 10 stycznia nasi sąsiedzi nie będą mogli wybrać się do galerii handlowej, a uczniowie znowu przejdą w tryb nauki zdalnej. Pojawiły się obawy, że podobne zaostrzenie pojawi się zaraz w Polsce.

Rzecznik rządu był dzisiaj gościem w programie "Graffiti" w Polsat News. Prowadzący Grzegorz Kępka postanowił zapytać Piotra Müllera o prawdopodobieństwo zaostrzenia obostrzeń w Polsce. Polityk nie ma wątpliwości. Rząd nie ma w planach takiego działania. Zostaną utrzymane dotychczasowe obostrzenia.

W tej chwili nie są omawiane warianty zaostrzenia obostrzeń przed świętami Bożego Narodzenia - przyznał rzecznik.

W programie podjęto również temat szczepień na koronawirusa w Polsce. Rzecznik zapowiedział, że w związku z niskim przekonaniem obywateli do leku przeprowadzona zostanie kampania społeczna. Ta będzie miała na celu zachęcenie do zaszczepienia się. Mają wziąć w niej udział osoby znane.

Stąd też akcja społeczna, którą będziemy niedługo uruchamiać, aby to autorytety naukowe, również osoby lubiane, popularne pokazywały, że najlepszym sposobem na to, aby przerwać rozwój choroby jest szczepienie - przyznał rzecznik.

Rzecznik dodał, że szczepionka ratuje zarówno życie, jak i miejsca pracy. Przyznał, że istnieje możliwość, że premier Mateusz Morawiecki zaszczepi się przed kamerami, aby dać przykład innym. Müller powiedział również, że więcej o szczepionce w Polsce będzie wiadomo wtedy, gdy zatwierdzi ją Unia Europejska.

Przykład jest najlepszym sposobem, aby przekonać innych, że zaszczepienie się jest dobrym pomysłem - podsumował Piotr Müller.
Zobacz także: Zbigniew Ziobro o głosowaniu. Dogryza opozycji
Autor: GGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić