Zaskakujące wieści o zaginięciu Iwony Wieczorek. "Panuje dziwny klimat"

47

Sprawa Iwony Wieczorek od wielu lat pozostaje nierozwiązana. Tematem zagadkowego zniknięcia kobiety zajęli się m.in. dziennikarze Mikołaj Podolski i Marta Bilska. Najnowsza wypowiedź dziennikarki o tym, jak wygląda praca nad nową książką o zaginionej Iwonie Wieczorek daje do myślenia.

Zaskakujące wieści o zaginięciu Iwony Wieczorek. "Panuje dziwny klimat"
Iwona Wieczorek (Facebook)

Do zaginięcia Iwony Wieczorek doszło w nocy z 16 na 17 lipca 2010 roku. Właśnie wówczas 19-latka wyszła ze znajomymi do klubu Dream Club w Sopocie. Do domu wracała w pojedynkę. Niestety, po drodze stało się coś, co sprawiło, że nigdy nie dotarła do celu.

O godz. 3:07 kamera zarejestrowała skręcającą w promenadę Iwonę Wieczorek. Po drodze dzwoniła do znajomych, z którymi była na imprezie. Po 4:00 jej telefon był już nieaktywny. Po raz ostatni nagrała ją kamera przy wejściu nr 63 na plażę w Gdańsku Jelitkowie. Właśnie tam ślad po Wieczorek się urywa.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Wsiadł do samolotu z Łukaszem Czepielą. "Byłem przerażony"

Co się stało z Wieczorek? Odpowiedzi na to pytanie od lat poszukują dziennikarze śledczy Mikołaj Podolski oraz Marta Bilska. Nowe światło na zaginięcie Iwony chcą rzucić za sprawą swojej książki.

W tej sprawie panuje dość dziwny klimat. Przez ten cały czas powstało tyle plotek i legend, że można by było nimi obdzielić dziesięć innych zagadek kryminalnych. Przez te wszystkie lata pojawiło się przy tej sprawie też sporo dziwnych osób, których intencje ciężko wyczuć zmowę milczenia - powiedziała dziennikarka w rozmowie z "Super Expressem".

Przeszkadzają w sprawie Iwony Wieczorek?!

Marta Bilska ujawniła również, że są tacy, którzy wręcz przeszkadzają w sprawie Iwony Wieczorek.

Byli i są też tacy, którzy nie tyle nie chcą nam pomóc, co nawet przeszkadzają z sobie tylko znanych powodów. Oczywiście nie będę tu rzucać nazwiskami. Na szczęście tych skłonnych do pomocy i ufającym nam jest więcej. Bardzo im za to dziękujemy - podkreśliła.

Zdradziła ponadto, że podczas tworzenia książki do rozmowy udało się przekonać takie osoby, które do tej pory niechętnie zabierały głos. - Pomogły nam one chociażby obalić kilka mitów. Dodatkowo kilka osób zgłosiło się do nas samodzielnie. Sprawdzamy przekazane przez nich informacje - podsumowała dziennikarka.

Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić