Zauważyli to 10 km od rezydencji Putina. "Co się dzieje?"

W miejscowości Zariecie pod Moskwą stanął system obrony powietrznej Pancyr-S1 - wynika z nagrań, które pojawiły się m.in. na Twitterze. Co znamienne, znajduje się on zaledwie 10 km od rezydencji Władimira Putina Nowo-Ogarjowo.

Zauważyli to 10 km od rezydencji Putina. "Co się dzieje?"
Systemy obrony powietrznej obok rezydencji Putina (Twitter)

W mediach społecznościowych pojawiło się nagranie z okolic wsi Zariecie w rejonie odincowskim w obwodzie moskiewskim. Miejscowość ta znajduje się kilkanaście kilometrów od Moskwy i jednocześnie nieopodal rezydencji Władimira Putina.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Zrobi to w sposób "lekko zamaskowany". Co planuje Putin?

Pancyr obok rezydencji Putina

Autor wideo informuje, że został nakręcony 6 stycznia. Rezydencja Władimira Putina w Nowo-Ogarjowo znajduje się 10 kilometrów od lokalizacji systemu obrony powietrznej. Rosyjski przywódca mieszka w tam od 2000 roku.

Dalej autor mówi, że odkrył zestaw artyleryjsko-rakietowy dzięki głośnemu dźwiękowi. Według wstępnych informacji jest to przeciwlotniczy system rakietowo-armatowy Pancyr S1. Podobny sprzęt w ostatnich dniach pojawił się również na dachach resortów w Moskwie.

Wideo udostępnił na swoim profilu na Twitterze Anton Heraszczenko, ukraiński polityk, były wiceminister resortu spraw wewnętrznych.

Kolejny kompleks obrony przeciwlotniczej zauważono w rejonie Moskwy, 10 km od rezydencji Putina (...) Co się dzieje? - dopytuje polityk.

Systemy obrony przeciwpowietrznej w Moskwie

Niezależny Meduza informuje, że wieczorem 19 stycznia w sieci zaczęły pojawiać się zdjęcia i filmy z systemami obrony powietrznej na dachach budynków i obiektów w Moskwie.

Z opublikowanych w mediach społecznościowych materiałów wynika, że sprzęt został również umieszczony na dachu Ministerstwa Edukacji Rosji, głównego budynku Ministerstwa Obrony Federacji Rosyjskiej, pojawiły się także na terenie Parku Narodowego "Łosiny Ostrow" oraz na polach doświadczalnych Akademii Rolniczej.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Internauci nie wierzą własnym oczom

W poniedziałek Radio Swoboda poinformowało, że w kilku miejscach w Moskwie rozmieszczono systemy obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej S-400. Władze miasta i resort obrony nie przekazywały wcześniej żadnych komunikatów, że planowane są tego rodzaju działania.

Użytkownicy rosyjskich kanałów na Telegramie dziwią się, iż elementy obrony przeciwlotniczej rozmieszczane są w tak jawny sposób w stolicy Rosji. Tym bardziej że w Ukrainie tego typu informacje pozostają utajnione.

Autor: BA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić