Zbrodnia w Węglówce pod Krakowem. Odkryto zwłoki 49-latka

10

W poniedziałek, 27 listopada w jednym z budynków mieszkalnych w miejscowości Węglówka (powiat myślenicki, woj. małopolskie) znaleziono ciało 49-letniego mężczyzny. Po przeprowadzeniu oględzin śledczy uznali, że denat nie zmarł z przyczyn naturalnych. Prokuratura ustaliła już osobę podejrzaną o zabójstwo. To 50-letnia kobieta.

Zbrodnia w Węglówce pod Krakowem. Odkryto zwłoki 49-latka
Ciało 49-latka odkryto w budynku mieszkalnym (Pixabay, radoslaw_zmudzinski)

Węglówka to niewielka, malowniczo położona wieś, licząca około 1300 mieszkańców. Wieści szybko się tu rozchodzą. W poniedziałek, 27 listopada mieszkańcami wsi wstrząsnęła wiadomość o tajemniczej śmierci 49-letniego mężczyzny.

Jak przekazał lokalny portal limanowa.in, ciało 49-latka odkryto w godzinach porannych w jednym z budynków mieszkalnych. Służby, które dotarły na miejsce, stwierdziły zgon, odstępując od czynności ratunkowych.

Szybko wyszło na jaw, że denat nie zmarł z przyczyn naturalnych, lecz padł ofiarą zbrodni. Do takiego wniosku doszli śledczy po przeprowadzeniu oględzin zwłok. Z nieoficjalnych ustaleń limanowa.in wynika, że na ciele mężczyzny znajdowały się ślady po obrażeniach zadanych jakimś narzędziem.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Potrącenie pieszej na pasach. Groźny moment wypadku w Kraśniku

50-latka w rękach policji

Prokuratura ustaliła już osobę podejrzaną o zabójstwo. Jest to 50-letnia kobieta, wobec której zastosowano środek zapobiegawczy w postaci trzymiesięcznego aresztu.

Na miejscu zdarzenia wykonano czynności procesowe, w tym oględziny miejsca zdarzenia. Zatrzymanej kobiecie przedstawiono zarzut popełnienia przestępstwa z art. 148 § 1 kk. (red. zabójstwa) Sąd Rejonowy w Myślenicach uwzględnił wniosek prokuratora i zastosował tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy. Z uwagi na dobro postępowania nie jest możliwe udzielenie bardziej szczegółowych informacji o sprawie - poinformował rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Krakowie w rozmowie z eska.pl.

50-latce grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Myślenicach.

Autor: APOL
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić