Zdjęcia obiegły USA. Joe Biden przeprosił

626

Nowy prezydent Stanów Zjednoczonych zdecydował się wystosować przeprosiny dla żołnierzy z Gwardii Narodowej. Joe Biden żałuje, że ze względu na jego bezpieczeństwo byli zmuszeni spać na parkingu. Razem z pierwszą damą starają się wynagrodzić im to, co się stało.

Zdjęcia obiegły USA. Joe Biden przeprosił
(Getty Images)

Inaugurację Joe Bidena ochraniało 25 tysięcy żołnierzy z Gwardii Narodowej. Część z nich stacjonowała na Kapitolu, gdzie nie zapewniono im miejsc do spania i w konsekwencji czego byli zmuszeni odpocząć na parkingu. Wywołało to oburzenie wśród opinii publicznej i skłoniło część gubernatorów stanów do ściągnięcia oddziałów z powrotem.

Joe Biden przeprasza. Żołnierze z Gwardii Narodowej spali na parkingu

Oburzenie wzbudzał m.in. fakt, że po tak wielkim wysiłku żołnierze z Gwardii Narodowej nie mieli swobodnego dostępu do sanitariatów. Pojawiały się również głosy, że zgromadzenie tak wielu osób w jednym miejscu stwarzało warunki do masowych zarażeń SARS-CoV-2. Reuters podaje, że przeprowadzone po inauguracji testy na koronawirusa dały pozytywny wynik u 100-200 osób.

Joe Biden wziął odpowiedzialność za sytuację żołnierzy nocujących na parkingu. Prezydent Stanów Zjednoczonych zatelefonował do głównego dowódcy Gwardii Narodowej z oficjalnymi przeprosinami. Zapytał również, w jaki sposób może wynagrodzić im niewygody doświadczone w Kapitolu.

W przeprosiny dla żołnierzy zaangażowała się również Jill Biden. Pierwsza dama osobiście udała się z wizytą do niektórych członków Gwardii Narodowej, którzy stacjonowali w Kapitolu. Dziękowała im za zapewnienie uczestnikom inauguracji bezpieczeństwa oraz wręczała ciasteczka.

Przyszłam, aby podziękować wam wszystkim za zapewnienie bezpieczeństwa mnie i mojej rodzinie – mówiła w trakcie odwiedzin Jill Biden.
Zobacz także: Zobacz też: USA. Joe Biden prezydentem. Witold Waszczykowski: może się zmienić klimat spotkań
Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić